Turniej im. Wielgusa

54
turniej-wielgusa

Turniej Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa

W dniach 20-22 września w Policach k/Szczecina rozegrane zostały finały XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa, które są jednoczeście mistrzostwami Polski dziewcząt do lat 12.
Sukces odniosły dziewczęta kolbuszowskiej ,,Dwójki” reprezentujące Podkarpacie, które w stawce 16 drużyn zajęły wysokie V miejsce. Jak się okazało było to najwyższe miejsce wśród szkół podstawowych w Polsce, gdyż wyżej sklasyfikowane zostały drużyny klubowe, które mają zawodniczki z różnych szkół.Tym większy jest więc sukces młodych piłkarek SP 2 Kolbuszowa.

Wyniki:
ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (Opolskie) 3:2
ZS Rosochate Kościelce (Podlaskie) 1:0
UKS Czarodziejki Klimontów (Świętokrzyskie) 0:1
MUKS Praga Warszawa (Mazowieckie) 1:4
UKS Dziesiątka Bielawa (Dolnośląskie) 1:0
SP Jelna (Małopolska) 1:0

1.MUKS Praga Warszawa
2 APN GKS Tychy
3 KPNK Medyk ZSP Konin
4 UKS Szóstka Inowrocław
5 SP 2 Kolbuszowa
6 SP Jelna
7 UKS Dziesiątka Bielawa
8 UKS Czarodziejki Klimontów
9 MUKS Stilon 1 Gorzów Wlkp.
10 LUKS Kormoran Brzydowo
11 UKS Orzeł 2010 PZZ Wałcz
12 SP Kaczórki
13 ZS 1 z Oddziałami Sportowymi Brzeg
14 SP Złote Piaski
15 ZS Rocochate Kościelne
16 ZS 9 Gdynia

Drużyna SP 2 Kolbuszowa grała w składzie: Anna Idzior, Aleksandra Blat, Julia Szalony, Gabriela Bogacz, Gabriela Mazurek, Wiktoria Kitrys, Paulina Sawuła, Laura Jeż, Alicja Marut i Karolina Stąpor. Trener- Michał Franczyk, kierownik drużyny-Janusz Szczupak.

Oprócz wrażeń sportowych był też czas na turystykę. Zwiedzono fabrykę cukierków ,,Dobosz” i plażę nad Zalewem Szczecińskim w Trzebieży.

Wielkie słowa podziękowania należą się sponsorom, bez których ten wyjazd byłby niemożliwy, a byli nimi: Regionalna Fundacja Rozwoju ,,Serce” w Kolbuszowej, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie, Urząd Miejski w Kolbuszowej i Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.

turniej-wielgusa

turniej-wielgusa1

turniej-wielgusa2