piątek, 2 czerwca, 2023
Strona główna Archiwum 2013 Futsal: Turnieje zamiast dwumeczów

Futsal: Turnieje zamiast dwumeczów

38

Futsal: Turnieje zamiast dwumeczów

We wtorek odbyło się spotkanie Kazimierza Grenia, Przewodniczącego Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej z trenerami reprezentacji narodowych. Ustalono, że w najbliższym czasie nastąpi zmiana systemu rozgrywania meczów.

Futsal: Turnieje zamiast dwumeczów

Spotkanie rozpoczął Bogdan Basałaj, zastępca dyrektora sportowego PZPN, który zaproponował, aby zaplanować terminarz reprezentacji na najbliższe dwa lata. – Chcemy, aby rok 2015 miał swój szczegółowy kalendarz, który pozwoliłby nam zaplanować różne wydatki budżetowe. To z pewnością byłoby korzystne dla wszystkich – powiedział Basałaj.

Spotkanie Futsal1

W trakcie zebrania zawnioskowano, aby od 2014 roku reprezentacje odeszły od rozgrywania spotkań w systemie dwumeczów. Pomysł został zaakceptowany przez wszystkich obecnych na spotkaniu. – Chciałbym, żeby w tym roku dorosła reprezentacja zagrała swój ostatni dwumecz. Byłoby to październikowe spotkanie ze Słowenią. Przypomnę, że jeszcze w tym roku, w listopadzie, czeka nas turniej na Słowenii, a w grudniu w Danii – mówił Kazimierz Greń, Przewodniczący KFiPP. – Turnieje są najlepszym rozwiązaniem, bo tak gra się i w Lidze Mistrzów, i w eliminacjach do mistrzostw świata, czy Europy. Grając dwumecze, drużyna nie jest fizycznie przygotowana do rozegrania trzeciego spotkania w krótkim odstępie czasowym. Najwyższy czas to zmienić – dodał Greń.

Źródło: www.pzpn.pl