Wojewózkie Święto Policji na Podkarpacjiu

97
swieto-policji

Wojewódzkie Święto Policji na Podkarpaciu

Na zaproszenie Wojewódzkiego Komendanta Policji w Rzeszowie, w obchodach Wojewódzkiego Święta Policji na Podkarpaciu, wziął udział Kazimierz Greń, Prezes Podkarpackiego ZPN. Uroczystość odbyła się 4 sierpnia 2013 r. na jasielskim Rynku i połączona była z przekazaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle.

 Z rąk Prezesa Związku, nadinsp. Zdzisław Stopczyk otrzymał paterę w policyjnych barwach o treści: Z okazji Święta Policji w imieniu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i własnym, składam podziękowania za ogromny trud oraz nieoceniony wysiłek w codziennej, rzetelnie i profesjonalnie pełnionej służbie”.

Główne obchody wojewódzkiego Święta Policji na Podkarpaciu odbyły się w niedzielę – 4 sierpnia na Rynku w Jaśle. W uroczystym apelu, udział wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Zdzisław Stopczyk,  Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk, a także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje.

Wojewódzkie obchody Święta Policji zakończyła uroczysta defilada pododdziałów, z towarzyszeniem orkiestry reprezentacyjnej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz  motocyklistów z Międzynarodowego Stowarzyszenie Policji IPA – Sekcja Polska. 

 
 swieto-policji