Jubileusz 65-lecia klubu sportowego Karpaty Klimkówka

51
klimkowka

Jubileusz 65-lecia klubu sportowego Karpaty Klimkówka

Nie przypuszczałem, że sukcesy tego klubu to także narciarstwo. Cieszy fakt, że tak wiele osób uprawiało tutaj sport. Gratuluję wspaniałego Jubileuszu i mam nadzieję, że miejscowość ta zawsze będzie znajdować się na mapie sportowego Podkarpacia” – tak mówił w Klimkówce k. Rymanowa, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń.

W sobotę 27 lipca 2013 roku, Gminny Ludowy Klub Sportowy „KARPATY” w Klimkówce świętował 65-lecie swojego powstania i  50-lecie powołania sekcji piłki nożnej. Uroczystości jubileuszowe odbyły się na piłkarskim stadionie. Uczestniczyli w niej dawni i obecni działacze sportowi, zawodnicy i trenerzy związani z klubem sportowym. Udział wzięli także zaproszeni goście, władze samorządowe gminy Rymanów. Obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie- Henryk Smolik, Burmistrz Gminy Rymanów- Wojciech Farbaniec, jego zastępca Jan Materniak oraz sekretarz Marek Penar. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej reprezentowali  Prezes Kazimierz Greń i Sekretarz Bogusław Szczurek. Z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie przybyli Prezes Jan Ciupka oraz Sekretarz Andrzej Włodarski.

Podczas uroczystości została przedstawiona 65-letnia historia klubu, który w  dniu 14 lutego 1948 roku oficjalnie został zarejestrowany przez grupę chłopców.

Jubileusz stał się również okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy. Prezes Kazimierz Greń uhonorował 16 działaczy brązowymi, srebrnymi i złotymi odznakami „Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”. Później zwrócił się do Prezesa Klubu Mariana Różowicza: „Niech ta okolicznościowa patera będzie skromnym wyrazem wdzięczności za to, co robicie dla piłki nożnej i sportu. Niech dobra atmosfera współpracy klubu z samorządem trwa dalej. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów”. 

klimkowka

 

klimkowka3

 

klimkowka5