wtorek, 5 marca, 2024
Strona główna Archiwum 2013 Weekend pod znakiem futsalu

Weekend pod znakiem futsalu

44
futsalweek1

Weekend pod znakiem futsalu

W sobotę i niedzielę w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się posiedzenie Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN oraz Młodzieżowej Komisji Futsalu. W czasie zjazdu dokonano wyboru organizatorów turniejów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w różnych kategoriach wiekowych.

futsalweek1

Pracowity weekend pod znakiem futsalu rozpoczął się od posiedzenia Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej, na którym podsumowano dotychczasową pracą. Rozmawiano głównie o spotkaniach z ubiegłego tygodnia, kiedy to Kazimierz Greń, Przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, spotkał się z prezesami klubów Ekstraklasy, I ligi, a także koordynatorami wojewódzkimi. Debatowano również o wielu sprawach organizacyjnych przed nowym sezonem.

Kazimierz Greń w weekend spotkał się także z Młodzieżową Komisją Futsalu. Dokonano wyboru miejsc rozgrywania Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sezonie 2013/2014:

U-14: Gliwicka Akademia Futsalu „Nova” – 24-26 stycznia 2014

U-16: KP Calisia Kalisz – 28 lutego-2 marca 2014

U-18: KS Hurtap Łęczyca – 14-16 marca 2014

U-20: Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu BSF

Natomiast pierwsze Mistrzostwa Kadr Wojewódzkich U-18 odbędą się na Podkarpaciu, konkretne miejsce i terminy ustalone zostaną w późniejszym terminie.

Warto podkreślić, że w czasie posiedzenia poinformowano również o organizacji spotkania z przedstawicielami Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, z którą Polski Związek Piłki Nożnej będzie współpracował. – Jak się uczyć, to od najlepszych. Hiszpanie pokażą nam, jak u nich funkcjonuje futbol. Mnie szczególnie interesuje ten w wydaniu halowym. Będziemy także mieli możliwość wysyłania trenerów na wymiany. Jestem pewny, że to przyniesie nam wiele dobrego – przekonuje Kazimierz Greń, Przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

futsalweek

Źródło: www.pzpn.pl