Komunikat Komisji Techniczno – Dyscyplinarnej Junior Młodszy

48
kktd

Wisła Kraków Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w turnieju rozgrywanym w Kamieniu i Jeżowym

Klasyfikacja końcowa:

1.WISŁA  KRAKÓW

                                                  2.ZAWISZA  BYDGOSZCZ

   3.POLONIA  WARSZAWA

   4.GWAREK  ZABRZE

Ekipy Wisły Kraków i Polonii Warszawa zostały zakwaterowane w Hotelu MAGNAT w Jeżowym natomiast ekipy Zawiszy Bydgoszcz i Gwarka Zabrze zostali zakwaterowani w Hoteliku Gimnazjum w Kamieniu. Ze względu na panujące upały i lokalizację pomieszczeń po pierwszym dniu ekipy Wisły Kraków oraz Polonii Warszawa zostały przekwaterowane do obiektu agroturystycznego w Łowisku w odległości 5-7 kilometrów od boisk. Wyżywienie w Łowisku było na miejscu natomiast dla ekip Zabrza i Bydgoszczy w restauracji Stokrotka w odległości około 4oo metrów od miejsca zakwaterowania.

Zawody rozgrywane były na obiektach klubowych Sokół Kamień, Sparta Jeżowe oraz Czarni Sójkowa. Boiska były przygotowane bez zastrzeżeń. Zainteresowanie rozgrywanymi spotkaniami biorą pod uwagę małe środowiska bardzo duże. Organizatorzy zapewnili uczestnikom korzystania z boisk, siłowni w Gimnazjum w Kamieniu oraz korzystania z basenu w Sokołowie. 23.06.  na obiektach szkoły w Jeżowym odbyło się spotkanie kierownictw Ekip z organizatorami oraz władzami samorządowymi gmin  Kamień i Jeżowe. 

Każde zwody były zabezpieczone medycznie przez ratownika medycznego. Nie zanotowano kontuzji w czasie meczu ani innych zdarzeń gdzie była potrzeba interwencji lekarskiej. 

Na naradzie przed rozpoczęciem turnieju omówiono sprawy związane z regulaminem oraz dokonano wyboru strojów na dwa pierwsze spotkania, Komisja dokonała weryfikacji list zawodników zgłoszonych do turnieju oraz ważności kart zdrowia.

Po zakończeniu każdego dnia turnieju w oparciu o protokoły sędziowskie opracowane były komunikaty związane z turniejem.

Podczas turnieju  do Komisji nie wpłynęły żadne protesty.

  1. Drużyny, które zajęły miejsca od I – IV otrzymały puchary, medale czeki oraz dyplomy ufundowane przez PZPN, Drużyna Mistrza Polski WISŁA  Kraków otrzymała koszulki z nadrukiem MISTRZ  POLSKI  JUNIORÓW  MŁODSZYCH 2013 ufundowane przez PZPN
  2. Wszystkie drużyny otrzymały ufundowane przez organizatorów komplet sprzętu a każdy zawodnik piłkę z emblematem Mistrzostw Polski
  3. Organizatorzy ufundowali ponadto nagrody dla najlepszego zawodnika, bramkarza, króla strzelców oraz puchar FAIR-PLAY, którą otrzymała drużyna Gwarka Zabrze

Ceremonia otwarcia i zakończenia odbyła się na stadionie w Kamieniu Oficjalnego otwarcia dokonał Sekretarz turnieju Tadeusz Kulik w obecności Wójta Gminy Kamień Ryszarda Bugiela oraz wszystkich ekip uczestniczących w mistrzostwach, przedstawicieli władz samorządowych oraz Komitetu Organizacyjnego.

Ceremonia zakończenia i rozdania nagród odbyła się również na stadionie w Kamieniu.
W uroczystości uczestniczyli Przewodniczący Komisji Techniczno – Dyscyplinarnej Marek Hławko oraz członkowie Komisji Tadeusz Kulik, Zenon Krówka, Edward Chmura.
W uroczystości udział wzięli również: Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel oraz Wójt Gminy Jeżowe Gabriel Lisiczka oraz  wszystkie ekipy oraz licznie zgromadzeni widzowie.

Oficjalnie Turniej zamknął Członek Wydziału Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN Marek Hławko, który pogratulował zwycięstwa drużynie Wisły Kraków.

Pozostałym drużynom złożył gratulację z  osiągniętych wyników, natomiast zawodnikom oraz ich opiekunom życzył wielu sportowych sukcesów w następnych turniejach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobą, które zaangażowały się przygotowaniem turnieju a następnie czynnie uczestniczyły w czasie jego trwania, szczególnie Komitetowi Organizacyjnemu z Dyrektorem Turnieju Edwardem Chmurą na czele. Swoją Cegiełkę w organizację Mistrzostw wnieśli również Dyrektorzy Gimnazjum w Kamieniu i Jeżowym oraz działacze klubów gdzie rozgrywane były zawody,  za sprawne przygotowanie obiektów do imprezy.

kktd kktd1

kktd2 kktd3

Więcej zdjęć…