Mistrzostwa Polski juniorów młodszych

44
mpjunior

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych

W piątkowe popołudnie Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w piłce nożnej zostały zainaugurowane na stadionie w Kamieniu. Na płycie boiska stanęły 4 zespoły: Zawisza Bydgoszcz, Polonia Warszawa, Wisła Kraków oraz Gwarek Zabrze. W otwarciu imprezy udział wzięli m.in. wicemarszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, Wójt Gminy Jeżowe Gabriel Lesiczka, Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel. Nad całością turnieju czuwał Sekretarz Podokręgu Piłki Nożnej w Stalowe Woli Edward Chmura.

Przy ogromnym upale turniej rozpoczęły drużyny Zawiszy Bydgoszcz i Polonii Warszawa. Po 30 minutach gry prowadzenie objęli bydgoszczanie, ale na 4 minuty przed końcem wyrównali młodzi piłkarze ze stolicy. Zgodnie z regulaminem o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. W tym elemencie lepsi okazali się piłkarze Zawiszy, wygrywając 4-2.

W drugim spotkaniu rozegranym w Jeżowem Wisła Kraków także po rzutach karnych pokonała Gwarka Zabrze 4-3. W regulaminowym czasie 2-2.

W niedzielę kolejne mecze, Zawisza zagra z Gwarkiem, a Wisła z Polonią. We wtorek zakończenie turnieju meczami Polonii z Gwarkiem i Zawiszy z Wisłą.

mpjunior

mpjunior1

mpjunior2

mpjunior4