sobota, 2 grudnia, 2023

Młodziczki U-13

Reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej młodziczek U-13 osiągnęła historyczny sukces zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich im. Kazimierza Górskiego.

            Niewiele brakło, aby zespół prowadzony przez trenera Michała Franczyka odpadł z rozgrywek, gdyż w rundzie jesiennej przegrał u siebie z Krakowem i Lublinem, które pokonał wiosną na ich boiskach i dzięki temu uzyskał awans do turnieju półfinałowego w Puławach. Tam rozgrywki zaczął od porażki z Wrocławiem, ale później ograł Lublin i Łódź i awansował do finału, który rozegrany został w Kępnie w woj. wielkopolskim. Przeciwnikiem naszych dziewcząt była broniąca tytułu drużyna Wielkopolskiego ZPN, która przez ponad rok nie straciła żadnej bramki w rozgrywkach. Mecz finałowy lepiej rozpoczęły  faworyzowane gospodynie, które strzeliły ładną bramkę w 6 minucie gry. Jednak podkarpackie dziewczęta pokazały wielki sportowy charakter i zaczęły grać coraz lepiej. Szczególnie w drugiej połowie zdominowały przeciwnika, jednak nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych i mecz zakończył się wygraną Wielkopolski 1:0. Po meczu nasze dziewczęta odebrały puchar i srebrne medale oraz wiele gratulacji za wspaniałą sportową postawę i piłkarskie umiejętności.

Srebrną drużynę Podkarpacia tworzyły: Nikol Mielnikiewicz i Natalia Pajda (obie MKS Motor Przemyśl), Karolina Matuszek i Kinga Niżnik (GSP Trepcza), Julita Biłas (UKS Żarniak Jaśliska), Julia Błażejowska (SP Beniaminek Krosno), Małgorzata Kot (MLKS Lechia Sędziszów/LKS Inter Gnojnica), Justyna Lew, Wiktoria Krzysztoń i Karolina Bednarz (CWKS Resovia Rzeszów), Marta Olejarczyk, Gabriela Kołodziej i Natalia Micek ( UKS Trops Kamień), Kamila Tęcza, Karolina Wiącek i Sylwia Lis (MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna), Sandra Olko (UKS Tęcza Ulanów). Ponadto wiosną w drużynie grały Klaudia Kulpa i Aleksandra Jędral (ZS Gorzyce).

mlodziczki

Srebrne medalistki Mistrzostw Polski młodziczek U-13 zawodniczki
Podkarpackiego ZPN.

Stoją od lewej: Janusz Szczupak – Wydział Młodzieżowy Podkarpackiego ZPN, Julita Biłas, Karolina Matuszek, Małgorzata Kot, Kinga Niżnik, Marta Olejarczyk, Sandra Olko, Kamila Tęcza, Karolina Wiącek i Michał Franczyk-trener.

Klęczą od lewej: Julia Błażejowska, Natalia Pajda, Natalia Micek, Nikol Mielnikiewicz, Gabriela Kołodziej, Karolina Bednarz, Sylwia Lis i Zbigniew Bednarz -kierownik drużyny.

Leżą od lewej: Justyna Lew i Wiktoria Krzysztoń.

Trener Koordynator
Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
Henryk Rożek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular