Regions Cup2

45
rc1

ŚWIETNA GRA REPREZENTACJI AMATORÓW!!!!!

W pierwszym meczu finałowym UEFA Region’s Cup w makroregionie południowo-wschodnim nasza drużyna zwyciężyła w pierwszym meczu wyjazdowym z Małopolskim ZPN 2:0. Mecz rozegrano na sztucznej trawie w Myślenicach.

Mecz rewanżowy odbędzie się w dniu 12.06.13(środa) Ropczycach o godzinie 17:00

Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-2 (0-0)

0-1 Brocki 69
0-2 Dąbek 75
Sędziował Mateusz Kowalski – Świętokrzyski ZPN.

MAŁOPOLSKI ZPN: Mastalerz– Czajka, Bienias, Garzeł, Pietras – Litewka (46 Majcherczyk), Gamrot, Szymoniak, Pietrzak, Komorek – Zając(65 Szczytyński)

PODKARPACKI ZPN: Daniel– Kardyś, Załucki, Czopko, Broda – Sedlaczek (34 Munia) Skała, Wolański(61 Skiba), Lech(46 Dąbek), –  Brocki –  Wanat (67 Staroń).

Świetne zawody rozegrali nasi reprezentanci na sztucznej trawie w Myślenicach. Pierwsza połowa to wyrównane zawody toczone głównie w środkowej strefie boiska. Małopolanie podejmowali nieskuteczne próby ataku. Najlepszą okazja dla teamu małopolskiego zmarnował tuż przed przerwą Litewka, który nie trafiając czysto w piłkę uderzył obok bramki. Natomiast reprezentant Podkarpacia Załucki po dobrze wykonanym rzucie rożnym wykonanym przez Wolańskiego minimalnie chybił trafiając obok słupka. W pierwszej połowie nasi zawodnicy skrzętnie i dokładnie realizowali taktyczne założenia duetu trenerskiego Robert Hap- Jakub Słomski ograniczając się do wyprowadzania kontrataków. Kluczowy moment meczu miał miejsce w 49 minucie gdzie w polu karnym został sfaulowany zawodnik gospodarzy, a sędzia prowadzący zawody wskazał na punkt 11 metra. Jedenastkę wykonał poszkodowany Zając jednak nasz bramkarz Wojciech Daniel wykazał się najwyższym bramkarskim kunsztem i zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Obroniony rzut karny zdeprymował gospodarzy, a jednocześnie podziałał mobilizująco na poczynania naszej drużyny. Zawodnicy nasi  coraz śmielej i odważniej zaczęli atakować przenosząc ciężar gry na połowę rywali.  Dokonane zmiany w składzie spowodowały, iż jakość gry naszej drużyny zdecydowanie się podniosła.  Nasza drużyna posiadał w swoich szeregach zdecydowanego lidera i skutecznego egzekutora Sebastiana Brockiego strzelca pierwszego gola. Drugie celne trafienie po książkowej kontrze zapoczątkowanej przez Kardysia, który dograł na środek boiska do Brockiego a ten pięknym zagranie uruchomił prawoskrzydłowego Munię, który z pierwszej piłki dograł na przeciwległą stronę szesnastki a z pierwszej piłki piłkę uderzył Dąbek. Bramka marzenie!!!

Bezradne ataki drużyny Małopolski kończyły się na naszych defensorach, a wyprowadzane kontry mogły przynieść kolejne bramki, lecz Staroń i Broda uderzali niecelnie na bramkę przeciwników. W doliczonych czasie gry Broda mógł przypieczętować wysokie zwycięstwo, lecz w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza.

Poczynania boiskowe bacznie śledzili członkowie kierownictwa Małopolskiego Związku z Prezesem Ryszardem Niemcem na czele oraz liczne grono szkoleniowców. Natomiast szefem naszej ekipy był Wiceprezes Podkarpackiego ZPN Marek Hławko, a obecny był także Przewodniczący Wydziału Szkolenia Leszek Rejus.

Po zakończonym spotkaniu gratulacjom i pochwałom wobec naszej drużyny nie było końca, lecz Prezes Marek Hławko tonował optymistyczne nastroje mówiąc, że to dopiero pierwsza połowa rywalizacji z której należy się cieszyć i z poziomu sportowego i z wyniku jaki zaprezentowali nasi zawodnicy, lecz przed nami  druga trudniejsza połowa, która zostanie rozegrana w Ropczycach.

rc1

rc2

rc3

rc4