Sukces kadry dziewcząt

38
dziewczeta

Historyczny Sukces Kadry U -13 dziewcząt Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej  

            Świetnie spisały się młodziczki reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, które wygrały półfinał ogólnopolskich rozgrywek U-13 im. Kazimierza Górskiego, będących mistrzostwami Polski kadr wojewódzkich.

W rozegranym w Puławach turnieju  oprócz naszej drużyny na starcie stanęły zespoły Dolnośląskiego, Łódzkiego i Lubelskiego ZPN. Zdecydowanym faworytem była drużyna Dolnośląskiego, która w eliminacjach strefowych wygrała wszystkie mecze tracąc tylko 1 bramkę. I właśnie od meczu z tą drużyną turniej rozpoczęła ekipa Podkarpacia. Porażka 1:4, po błędach własnych, zdawała się potwierdzać opinie fachowców o sile Dolnośląskiego, jednak podopieczne trenera Michała Franczyka wyciągnęły szybko wnioski z tej porażki i w kolejnych meczach nie straciły już więcej bramek. Wrocławianki natomiast więcej bramek już nie strzeliły. W kolejnych meczach nasze zawodniczki pokonały Lublin i Łódź po 1:0 i zdobycie co najmniej srebrnego medalu stało się faktem. Jest to największy sukces podkarpackiej piłki kobiecej w historii.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Nikol Mielnikiewicz, a wyróżnione zostały Małgorzata Kot i Karolina Matuszek.

W pozostałych meczach Łódź pokonała Lublin 1:0, a Wrocław  zremisował 0:0 z Lublinem i Łodzią.

Skład ekipy Podkarpacia:

Michał Franczyk – Trener

Zbigniew Bednarz – Kierownik

Janusz Szczupak – Przewodniczący Wydziału Młodzieżowego Podkarpackiego ZPN

W drużynie Podkarpacia grały: Nikol Mielnikiewicz i Natalia Pajda (obie Motor Przemyśl), Karolina Matuszek (strzeliła 2 bramki) i Kinga Niżnik (GSP Trepcza), Julita Biłas (Żarniak Jaśliska), Julia Błażejowska (Beniaminek Krosno), Małgorzata Kot (Inter Gnojnica), Justyna Lew, Wiktoria Krzysztoń i Karolina Bednarz (Resovia), Klaudia Kulpa i Aleksandra Jędral (ZS Gorzyce), Marta Olejarczyk, Gabriela Kołodziej i Natalia Micek ( 1 bramka, Trops Kamień), Kamila Tęcza, Karolina Wiącek i Sylwia Lis (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Mecz finałowy rozegrany zostanie 8 czerwca. Miejsca finału jeszcze nie ustalono. 

                                                                                              Trener  Koordynator
                                                                                  Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
                                                                                                       Henryk Rożek

dziewczeta

dziewczeta2