Posiedzenie Komisji Futsalu i Piłki Plażowej

32
posiedzenie

Posiedzenie Komisji Futsalu i Piłki Plażowej

We wtorek w siedzibie PZPN, odbyło się posiedzenie Komisji Futsalu i Piłki Plażowej. Przewodniczący Kazimierz Greń złożył obszerne i szczegółowe sprawozdanie z dotychczasowej działalności. Nie zabrakło dogłębnej analizy poszerzonej o precyzyjne plany zmian, mających na celu zreformowanie skostniałej struktury (po minionej kadencji) tego obszaru polskiej piłki.

Zdefiniowano priorytety i określono sposoby wyjścia z impasu, w jakim znalazły się zarówno futsal jak i piłka plażowa. Poziom sportowy rozgrywek ligowych i kondycja wszystkich reprezentacji narodowych, wysuwają się na plan pierwszy. Obecni na posiedzeniu członkowie komisji zapoznali się z nowo opracowanym schematem reorganizacji rozgrywek oraz pracy szkoleniowej na rzecz poszczególnych reprezentacji.

Planowane przez przewodniczącego K. Grenia zmiany, zaakceptowali dając temu wyraz w swoich wystąpieniach Tomasz Iwan przewodniczący grupy ds. piłki plażowej i jego odpowiednik z grupy futsalu Bogdan Duraj.

Wprowadzanie zmian organizacyjnych i strukturalnych dyktują plany upowszechniania futsalu i piłki plażowej, poprzez wprowadzanie rozwiązań mających na celu umasowienie tych dyscyplin.

W posiedzeniu wziął udział Dariusz Dziekanowski – ambasador Komisji Futsalu i Piłki Plażowej.


posiedzenie