XI Gala Piłkarska 2012

45
xigala

 

XI Gala Piłkarska 

Podkarpacka NIKE 2012

 W dniu 8 lutego 2013 r., w hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyła się XI Gala Piłkarska „Podkarpacka NIKE ’2012” organizowana przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, na której zostały wręczone laureatom statuetki Podkarpackiej Nike ’2012. Kapituła przyznała je w 6 następujących kategoriach:


1.      Łukasz Krzysztoń– młodzieżowiec roku

2.      Dariusz Brągiel– odkrycie roku

3.      Małgorzata Bolko– trener wychowawca młodzieży

4.      Maciej Huzarski- trener roku

5.      Michał Ogrodnik– piłkarz roku

6.      Czarni Jasło– drużyna roku

Tegoroczna galę prowadzili tradycyjnie: prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń oraz Piotr Pezdan, redaktor Super Nowości.

Coroczne piłkarskie święto uświetnili swoją obecnością: Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz Marek Koźmiński, Waldemar Fornalik, Andrzej Placzyński, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Andrzej Padewski, Dariusz Michalczewski, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Tomasz Iwan, Marek Torzewski oraz Wojciech Gąssowski. Nie zabrakło przedstawicieli władz administracyjnych, samorządowych i parlamentarzystów wspierających futbol na Podkarpaciu.

Dziewięćdziesiąt procent sali wypełnili jednak ci, którzy na co dzień  dźwigają na swoich barkach odpowiedzialność za rozwój podkarpackiej piłki. Laureatów oklaskiwali działacze i sponsorzy. Przedstawiciele klubów, wydziałów i komisji ze wszystkich okręgów i podokręgów wchodzących w skład Podkarpackiego ZPN. Od Dębicy po Przemyśl, od Ustrzyk po Tarnobrzeg. 

Po wręczeniu statuetki najlepszemu piłkarzowi, Prezes PZPN Zbigniew Boniek powiedział m.in.: „Chciałbym, aby województwo podkarpackie doczekało się drużyny pierwszoligowej lub ekstraklasowej”. Podzielamy te życzenia.

Całą uroczystość uzupełniły: pokaz artystyczny duetu akrobatycznego „Delfina i Bartek” (Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś- zwycięzcy ostatniej edycji programu „Mam talent”) oraz występ śpiewającego trio z Zespołu Szkół w Tarnobrzegu pod kierunkiem Anny Pintal. Jedną z atrakcji futbolowego spotkania był konkurs strzelania goli. Nie było to łatwe zadanie,  gdyż uderzano miniaturową futbolówką do mini bramki. Uczestnikami „zawodów” byli zaproszeni goście oraz laureaci Piłkarskiej NIKE 2012.

Całość była transmitowana on-line za pomocą łączy internetowych.

xigala xigala1 xigala2
kk 40 46
p db a

Zobacz więcej zdjęć