czwartek, 7 grudnia, 2023

Ukraina-Polska

Ukraina –  Polska

W dniu wczorajszym (10 luty – niedziela) polska reprezentacja w futsalu rozegrała swój pierwszy towarzyski mecz, przeciwko reprezentacji Ukrainy. Spotkanie odbyło się we Lwowie.

W pierwszej połowie oba zespoły miały kilka świetnych okazji do zdobycia bramki, ale nikomu się nie udało umieścić futbolówkę w bramce przeciwnika.

Skuteczności w drugiej połowie nie zabrakło Ukraińcom, którzy trzy razy znaleźli sposób na doskonale spisującego w polskiej bramce Bartłomieja Nawrata.

– W drugiej połowie zostaliśmy dosłownie zabiegani przez naszych rywali, którzy wykorzystali nasze błędy. Poza tym Ukraińcy mogli liczyć na gorący doping swoich kibiców, chociaż na trybunach nie zabrakło również kibiców w biało-czerwonych barwach – relacjonuje kierownik reprezentacji Jakub Lewandowski.

Poniedziałkowy rewanż w hali we Lwowie rozpocznie się o godzinie 17.

Ukraina – Polska 3:0 (0:0)

Polska: Nawrat – Łeszyk, Lebiedziński, Budniak, Franz – Kubik, Mikołajewicz, Popławski, Marciniak – Solecki, Wojciechowski, Kiełpiński. Selekcjoner Klaudiusz Hirsch.

Polska reprezentacja na mecze we Lwowie udała się po dwudniowym zgrupowaniu w Rzeszowie.

* * *

W godzinach wieczornych odbyło się drugie spotkanie. Była to tym razem typowo integracyjno-przyjacielska konfrontacja, gdyż na futsalowym parkiecie naprzeciw siebie stanęli działacze i sztaby szkoleniowe obu ekip. W tym niezobowiązującym spotkaniu górą także byli gospodarze dwumeczu pierwszych reprezentacji, czyli team Ukrainy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że największy aplauz towarzyszył zagraniom prezesów obu ekip, z czego wypływa prosty wniosek, iż dobry przykład idzie z góry.

zobacz – skrót meczu Polska-Ukraina


 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular