Zgrupowanie reprezentacji Futsalu

46
futsalpl

W dniu 21.01.2013r. rozpoczęło się w Krośnie zgrupowanie reprezentacji Polski w Futsalu. Na zgrupowaniu stawiło się dziewiętnastu zawodników, powołanych przez trenera kadry Klaudiusza Hirscha, którzy stanowić będą o obliczu naszej kadry w najbliższych spotkaniach.

O miejscu zgrupowania zdecydowano jeszcze podczas meczu kontrolnego z Mołdawią – mówi prezes Kazimierz Greń. Kierownictwo Futsalu i sztab szkoleniowy reprezentacji pozytywnie zweryfikował warunki kwaterunkowe i treningowe w tym gościnnym dla piłki halowej mieście.   

Przed nami dużo pracy i chociaż mamy mało czasu, te kilka wspólnych dni jest nam bardzo potrzebne – mówi selekcjoner Klaudiusz Hirsch. – Będziemy trenować dwa razy dziennie, aby maksymalnie wykorzystać wspólnie spędzony czas. Najważniejsze, że cała kadra aż pali się do pracy – dodaje Hirsch.

Konsultacja szkoleniowa potrwa do 26 stycznia. Najbliższe mecze to spotkania towarzyskie we Lwowie z reprezentacją Ukrainy.

Podkreślić należy, że w dniach 26-31 marca polscy futsaliści zagrają w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy Belgia 2014. Rywalami Polaków będą Serbia (gospodarze), Portugalia oraz zwycięzca Grupy D, której turniej odbędzie się w dniach 23-26 stycznia. Stawkę uzupełni drużyna z następującej czwórki: Bułgaria, Grecja, Armenia oraz Walia.

futsalpl