Kursokonferencja dla trenerów i instruktorów piłki nożnej

40
kur2

Kursokonferencja – 16.12.2012r.

Kursokonferencja dla trenerów i instruktorów piłki nożnej która odbyła się 16 grudnia 2012 r. w Rzeszowie cieszyła się niespotykanym powodzeniem.

  kur2

W sumie zgromadzonych było  ok. 650 trenerów i instruktorów piłki nożnej. Mnie jako trenera koordynatora szczególnie cieszy to,  iż nasza kursokonferencja została dostrzeżona nie tylko na Podkarpaciu ale również w województwach ościennych. Szczególnie dużo można było dostrzec trenerów z Małopolski.

kur

Tradycyjnie kursokonferencję otworzył Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń, który jest szczególnie zainteresowany szkoleniem i doszkalaniem kadr trenerskich na Podkarpaciu. Obecni byli również Wiceprezesi Podkarpackiego ZPN Marek Hławko oraz Zenon Krówka. 

kur3


Treści programu zostały przekazane przez prelegentów  w sposób atrakcyjny i wyczerpujący.  Szczególnym powodzeniem cieszył się pokazowy trening przeprowadzony przez ambasadorów  Akademii Trenera Canal+  Marcina Sasala, Grzegorza Mielcarskiego, Artura Kolatora i Marcina Broniszewskiego. Nie mniej interesujący był wykład oraz część praktyczna przeprowadzona przez trenera „ Polonii” Warszawa Piotra Stokowca. Natomiast trener Henryk Kasperczak przedstawił analizę gry najlepszych drużyn na Euro 2012. Nie mogło zabraknąć na kursokonferencji najmłodszych adeptów piłkarskiego rzemiosła. Tym razem mieliśmy okazję pooglądać w akcji przyszłych piłkarzy z Dziecięcej Akademii Futbolu w Rzeszowie. Sumując mogę śmiało powiedzieć, iż kursokonferencje organizowane przez nasz Związek rokrocznie zgromadzają coraz większą rzeszę trenerów. Generalny wpływ na taką sytuację ma, raz:  doskonały dobór prelegentów, dwa:  atrakcyjny program. W niedalekiej przyszłości będziemy chcieli zorganizować podobną kursokonferencję na otwartym stadionie.
Korzystając z okazji zbliżających się świąt  życzę wszystkim trenerom oraz działaczom piłkarskim:

„ Zdrowych, pełnych  ciepła i miłości Świąt Bożego Narodzenia,  żeby cały rok 2013 był dla wszystkich pasmem sukcesów a pojedyncze niepowodzenia nie zniechęcały nikogo, wręcz przeciwnie, żeby dawały nam więcej siły do realizacji wyznaczonych celów”

 

                                                            Trener Koordynator

                                                            Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

                                                       Henryk Rożek