Konferencja prasowa

33
prasa

W dniu jutrzejszym 5 grudnia w Rzeszowie i 6 grudnia w Krośnie w towarzyskim meczu w futsalu Polska zmierzy się Mołdawią. Do Rzeszowa przybyły już obie ekipy. Polscy zawodnicy zakwaterowali się w dniu wczorajszym, a dzisiaj w godzinach rannych odbyli pierwszy trening w Hali Podpromie, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie.

Drużyna Mołdawi przybyła  dzisiaj w godzinach rannych.

Po południu obie ekipy zostały przyjęte w siedzibie władz miasta przez wiceprezydenta Stanisława Sienko.

Polski Związek Piłki Nożnej reprezentował członek Zarządu Kazimierz Greń, a polską reprezentację trener Klaudiusz Hirsch i kapitan Bartosz Łeszyk. Ze strony mołdawskiej przybył trener Vladimir Vusati i kapitan Oleg Hilotti.

Trenerzy podziękowali za pomysł organizacji dwumeczu i wyrazili życzenie kontynuowania kontaktów sportowych w przyszłości.

Trener Klaudiusz Hirsch dał się poznać dziennikarzom, jako praktyczny optymista, co jest szczególnie ważne nie tyle przed najbliższymi meczami z Mołdawią, co przed przyszłorocznymi meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy.

Po krótkich wspomnieniach prezesa K. Grenia, Bartka Łeszyka i dziennikarzy, pamiętających gorącą atmosferę stworzoną przez kibiców przed kilkoma laty w Rzeszowie i Krośnie podczas meczów naszej reprezentacji, konferencję zakończono.

prasa