Sprawozdanie

0
29
DSC01400 min

Sprawozdanie z kursów trenera UEFA-B w Rzeszowie i Jarosławiu organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej przy współpracy z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej w Jarosławiu


Trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Henryk Rożek z dużą satysfakcją informuje, iż kolejne kursy trenera UEFA-B zostały pomyślnie zakończone. Odbywały się w Rzeszowie i Jarosławiu w ścisłej współpracy z Okręgowym  Związkiem Piłki Nożnej w Jarosławiu.
          Tradycyjnie już merytoryczny nadzór nad kursami objął Prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń.
Program wykładów i ćwiczeń został zrealizowany w całości od 14 stycznia do 31 marca 2012r.  
Właściwą realizację treści programowych części ogólnej i specjalistycznej  gwarantowali tacy wykładowcy jak:

1.Prof. dr hab. Stanisław Zaborniak,

2.Dr Janusz Zieliński,

3.Dr Emil Zadarko,

4.Dr Agnieszka Szybisty,

5.Dr Zbigniew Barabasz, trener klasy I,

6.Dr Edyta Nizioł,

7.Dr Maciej Huzarski, trener klasy I UEFA A,

8.Dr Dariusz Śledziewski, trener klasy mistrzowskiej, Przewodniczący Wydziału Szkolenia PZPN,
   Dyrektor Szkoły Trenerów – AWF Warszawa, przewodniczący komisji egzaminacyjnej,

9.Mgr Ryszard Kuźma, trener klasy I UEFA PRO, członek komisji egzaminacyjnej,

10.Daniel Kijak, trener klasy I UEFA A,

11.Henryk Łaskarzewski, trener klasy I, członek komisji egzaminacyjnej,

12.Mgr Przemysław Matuła, trener klasy I UEFA A,

13.Mgr Artur Łuczyk, trener klasy I UEFA-A, członek komisji egzaminacyjnej,

14.Mgr Olaf Pokrywka, trener klasy II, członek komisji egzaminacyjnej

15.Mgr Robert Solnica, trener klasy I UEFA A ,

16.Mgr Grzegorz Stęchły, sędzia II Ligi,

17.Mgr Dariusz Tomas, trener klasy II,

18.Mgr Dariusz Jęczkowski, trener II klasy, GOSSM Krosno, członek komisji egzaminacyjnej


        Adepci  systematycznie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach a pojedyncze absencje wynikały z przypadków losowych. Zaliczenie części praktycznej ( przygotowanie konspektu i prowadzenie lekcji treningowej na zadany temat ) wykazało dobry poziom nabytych kompetencji i umiejętność posługiwania się zdobytą wiedzą.

Egzamin ustny z teorii przeprowadzono pod przewodnictwem  dr Dariusza Śledziewskiego, który na tą okoliczność przyjechał z Warszawy.  Zgodnie z wymogami, uczestnicy losowali  jeden z trzydziestu zestawów  pytań ( każdy zestaw składał się z czterech pytań ).

              Dr  Śledziewski podkreślał bardzo dobre przygotowanie kursantów do egzaminu, wyniki  końcowe dobrze świadczą o  przeprowadzonym procesie dydaktycznym i prawidłowym rozłożeniu akcentów szkoleniowych.  Wszyscy kursanci  pomyślnie zdali egzamin końcowy kursu. W sumie kadra szkoleniowa Podkarpacia  powiększyła się o 64  trenerów UEFA-B. 

             Zarówno kurs w Jarosławiu jak i w Rzeszowie odbywał się dwuetapowo. W Jarosławiu część ogólną kursu przeprowadzono w Urzędzie Starostwa Powiatowego, zajęcia z części specjalistycznej odbywały się w Zespole Szkół DGiL. Podobną strukturę miał  kurs organizowany w Rzeszowie. Część ogólną i specjalistyczną zorganizowano w salach dydaktycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w hali sportowej Z.S. Nr. I w Rzeszowie. Kadra wykładowców i uczestnicy kursu w Jarosławiu  podkreślali profesjonalizm i dyspozycyjność pracowników OZPN Jarosław Józefa Kowala, Andrzeja Papciaka i Marcina Króla, pomagających  w  realizacji kursu.

             Trenerzy prowadzący zajęcia i uczestnicy kursu dysponowali kompletem  przyborów i przyrządów pozwalającym na realizację tematów zajęć w sposób wyczerpujący i atrakcyjny.

             Uczestnicy kursów podkreślali wysokie wymagania jakie stawiali przed nimi prowadzący zajęcia trenerzy.

             Dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje z w/w wykładowcami. Zarówno zakończenie  kursu  w Rzeszowie jak i Jarosławiu miało uroczysty charakter.                    

             W Rzeszowie   Prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierza Greń, pogratulował wszystkim uczestnikom pomyślnego zdania egzaminów oraz życzył samych sukcesów w codziennej pracy trenerskiej. W Jarosławiu  w obecności Prezesa  Kazimierza Grenia  Prezes Okręgowego ZPN Mieczysław Golba podziękował wszystkim zaangażowanym w sprawną realizację  kursu, następnie obaj Prezesi wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe upominki i Honorowe Odznaki OZPN Jarosław.

          Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kursantom oraz osobom pomagającym sprawnie przeprowadzić kursy za bardzo duże zaangażowanie i nieocenioną życzliwość,   której doświadczałem przy każdym spotkaniu. Bardzo wierzę, że tego rodzaju kursy doprowadzą do wymiernego podniesienia poziomu szkolenia dzieci i młodzieży na Podkarpaciu..

Trener koordynator 
Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
Henryk Rożek


                      DSC01400 min DSC01409 min DSC01413 min

                      DSC01427 min DSC01440 min DSC01422 min


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj