PLEBISCYT PODKARPACKA NIKE 2011

56
kolaz

PLEBISCYT PODKARPACKA NIKE 2011

Wyróżnienia kapituła plebiscytu przyznała w sześciu kategoriach

W sumie Podkarpackie Nike czyli pamiątkowe statuetki przyznawane wyróżnionym, wręczono w tym roku w sześciu kategoriach. Tą najbardziej prestiżową wygrał Piotr Hajduk. Bramkarz Karpat Krosno został Piłkarzem Roku. Z kolei tytułem Trenera Roku został wyróżniony Daniel Kijak, który w 2011 pracował w Kantorze Turbia i Olimpii Pysznica. W gronie laureatów znaleźli się też Michał Ogrodnik (Młodzieżowiec Roku, Resovia), Bartosz Jarosz (Odkrycie Roku, Polonia Przemyśl), Karol Wołoszyn (Trener wychowawca młodzieży, kadra Podkarpacia roczniki 1999 i 2001) oraz Siarka Tarnobrzeg (Drużyna Roku).

Tegoroczna impreza miała charakter szczególny, była to bowiem X w historii gala, podczas której wyróżniano najlepszych piłkarzy i trenerów w naszym regionie. – Pierwsze jej edycje organizowaliśmy w nieistniejącym już dziś hotelu Rzeszów. Teraz świętujemy w hotelu Nowy Dwór w Świlczy. Cieszę się, że idea przyznawania wyróżnień dla naszych futbolistów i szkoleniowców oparła się próbie czasu i na stałe weszła do kalendarza imprez organizowanych przez Podkarpacki ZPN – dodał Kazimierz Greń.

Wyboru zwycięzców dokonała kapituła plebiscytu złożona z trenerów i działaczy Podkarpackiego ZPN oraz dziennikarzy „Super Nowości”.  – W kilku kategoriach mieliśmy bardzo trudny wybór. Głosy rozkładały się pomiędzy różnych kandydatów, trzeba było głosować na zasadzie eliminacji. Staraliśmy się dokonać optymalnych wyborów, na pewno zadania nie ułatwiał fakt, że 2011 był słaby w wykonaniu naszych II-ligowców. To się odbiło na nominacjach i wynikach plebiscytu. Ci jednak, którzy zostali wyróżnieni, z pewnością na to zasłużyli – skomentował wyniki wyborów Piotr Pezdan sekretarz redakcji „Super Nowości”, członek kapituły.

Podkarpacka NIKE 2011

Piłkarz Roku: Piotr Hajduk (Karpaty Krosno)

Trener Roku: Daniel Kijak (Kantor Turbia/Olimpia Pysznica)

Drużyna Roku: Siarka Tarnobrzeg

Młodzieżowiec Roku: Michał Ogrodnik (Resovia)

Odkrycie roku: Bartosz Jaroch (Polonia Przemyśl)

Trener Wychowawca Młodzieży: Karol Wołoszyn (kadra Podkarpacia roczniki 1999 i 2001)


kolaz