Telewizja TVN wyemitowała zapowiadany

41

     Telewizja TVN wyemitowała zapowiadany materiał, dotyczący zakupu działki pod budowę siedziby PZPN. Przypomnę, że jeszcze jako członek zarządu PZPN opowiadałem się  za kupnem  gotowego budynku. Przepowiadało za tym wiele ekonomicznych racji. Niestety, moja opcja była torpedowana skutecznie przez Zdzisława Kręcinę i kogoś, kto za nim być może stał.  Wszystkie tego typu wątpliwości, mam nadzieję,  zostaną wyjaśnione i ujawnione w przez powołane ku temu organy.
Fakty są dla wszystkich oczywiste, a komentarze diametralnie różne. Co innego mówi mec. Wojcieszak, jego wypowiedziom przeczy rzecznik prasowy PZPN, Agnieszka Olejkowska.  Inne są zeznania Kręciny, a Lato tradycyjnie szczerze nic nie wie.
Niebezpieczną dla PZPN wydaje mi się ponadto informacja, że niektórzy członkowie zarządu nie wiedzieli o wysokości kwot, mających udział w podjętej przez PZPN inwestycji.
Pragnę zwrócić Państwa uwagę, nie uzurpując sobie prawa do jakichkolwiek wyroków, że Kręcina złożył doniesienie do prokuratury na Kulikowskiego kilka po ujawnieniu taśm. Sam fakt  tej rozbieżności w datach przekreśla linię obrony byłego sekretarza.
Wielce wymowna jest także wypowiedź Grzegorza Lato: – Ja i cały zarząd byliśmy przesłuchiwani w CBA i jestem wyczulony na wszelkie sygnały o nieprawidłowościach.
Dementuje  zdecydowanie tę wypowiedź rzecznik CBA w Warszawie , który stanowczo stwierdza, że Grzegorz Lato nigdy nie przekroczył progów tego urzędu. Skąd zatem pytam, wynika kłamstwo pana Laty. Jeżeli celem tego kłamstwa było uspokojenie sponsorów, opinii publicznej, premiera Tuska, czy minister Muchy,   to stwierdzam, że kolejny wybieg pseudo prezesa  okazał się chybiony. Postawię retoryczne pytanie, co może człowieka skłaniać do kłamstwa, jeżeli nie chęć ukrycia prawdy. A miało być tak pięknie i transparentnie.
Myślę, że najwłaściwszą formą oceny tego wydarzenia będzie zapoznanie się z tym materiałem, co zdecydowanie polecam.

http://www.weszlo.com/news/9127-Czy_sejmowa_komisja_zostala_oklamana