Program „KLUB” rozstrzygnięty!
390 podkarpackich klubów sportowych z czego większość to kluby piłkarskie otrzymało dotacje w ramach rządowego programu „KLUB”. Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej wyniki tegorocznej edycji przekazali Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba. Łącznie Ministerstwo Sportu i Turystyki na program przeznaczyło rekordową kwotę 4 mln złotych.
Trzecia pielgrzymka środowiska piłkarskiego do Strachociny przed nami…
Wielkimi krokami zbliża się kolejna pielgrzymka środowiska sportowego do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachociny. Tradycyjnie ostatnia sobota lipca będzie dniem, w którym u progu nowego sezonu działacze, piłkarze, trenerzy, sędziowie, a więc osoby środowiska piłkarskiego spotkają się u progu Bieszczadów, by w Strachocinie wspólnie prosić o zdrowie, szczęśliwe podróże na zawody sportowe, a przede wszystkim, w indywidualnych modlitwach polecać zbliżający się sezon, ale także dziękować za minione rozgrywki.
Puchar Polski dla Resovii! Podwójna korona rzeszowian.
Piłkarze świeżo upieczonego beniaminka II ligi sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Podkarpackiego ZPN. W finale podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali rezerwy tarnobrzeskiej Siarki 6:1. Oprócz okazałego trofeum na konto pasiaków trafi także nagroda finansowa w wysokości 30 tys. złotych. Po mistrzostwie III ligi to kolejny tytuł wywalczony przez rzeszowską drużynę w zakończonym właśnie sezonie.
Mistrzowie nagrodzeni!
- To Wy jesteście przyszłością podkarpackiej piłki. Bardzo się cieszymy, że na cztery tytuły Mistrzów Polski, aż dwa przyjechały na Podkarpacie!- mówił Prezes Mieczysław Golba do zawodników AMO Rzeszów i zawodniczek Beniaminka Krosno, w piątkowe (8.06) przedpołudnie, podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, które miało na celu uhonorowanie zwycięzców finałowego turnieju „Z Podwórka na Stadion. O Puchar Tymbarku”. To właśnie te dwie drużyny tryumfowały w kategorii U-10
RODO
25 maja br. zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). Szanując Twoje prawo do prywatności, przygotowaliśmy zestaw informacji, dzięki którym dowiesz się m.in. w jaki sposób i po co przetwarzamy Twoje dane oraz jakie prawa gwarantuje Ci nowe prawo.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Szkolenie

rada

szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

III PIELGRZYMKA DO STRACHOCINY

pielgrzymka2

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

ubezp

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

TERMINARZ ROZGRYWEK - WIOSNA 2018 R.     

Powołania 23-24.05.2018 r.    

    

 

komunikat

Rzeszów, 31.10.2017r.

 

KOMUNIKAT NR 3

                Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej poniżej przedstawia zweryfikowane wyniki oraz tabelę  po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 odnośnie rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Deyny (rocznik 2003) oraz rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego (rocznik2004).

Rozgrywki o Puchar im. K.DEYNY:

1 kolejka: (07.09.2017)

                Podkarpacki ZPN 2:1 Małopolski ZPN

                Świętokrzyski ZPN 1:0 Lubelski ZPN

2 kolejka: (26.09.2017)

                Małopolski ZPN 2:1 Lubelski ZPN

                Podkarpacki ZPN 5:0 Świętokrzyski ZPN

3 kolejka: (12.10.2017)

                Świętokrzyski ZPN 0:5 Małopolski ZPN

                Lubelski ZPN 6:3 Podkarpacki ZPN

Lp.

Drużyna

Mecze

Pkt

Z

R

P

BZD

BST

Różnica bramek

1

Podkarpacki ZPN

3

6

2

0

1

10

7

+3

2

Małopolski ZPN

3

6

2

0

1

8

3

+5

3

Świętokrzyski ZPN

3

3

1

0

2

1

10

-9

4

Lubelski ZPN

3

3

1

0

2

7

6

+1

 Harmonogram rozgrywek w rundzie wiosennej zostanie podany w nowym komunikacie w późniejszym terminie 

WYNIKI KADR WOJEWÓDZKICH W SEZONIE 2016/17

Kadry Podkarpackiego ZPN po I rundzie sezonu 2015/2016

Zakończyły się jesienne rozgrywki w ramach kadr wojewódzkich Makroregionu chłopców. W ostatnich jesiennych meczach potykaliśmy się z Małopolskim ZPN. Najlepiej wypadła konfrontacja kadry rocznik 2002 – trenerzy Dariusz Liana, Krzysztof Hus, która odniosła przekonywujące zwycięstwo 3:0. Dodatkowym smaczkiem tego meczu był występ w zespole Małopolskiego ZPN najlepszego naszego strzelca z poprzedniego sezonu Michała Rakoczego, który przeniósł się do „Cracovii” Kraków. Kadra rocznik 2001 – trener Leszek Czaja po bardzo dobrym meczu zremisowała na boisku „Bronovianki” w Krakowie 2:2 wygrywając do przerwy 2:1. Bardzo nieszczęśliwie przegrała najstarsza reprezentacja podkarpackiego ZPN rocznik 2000 – trener Marek Adamiak 3 : 1. Do przerwy reprezentanci Podkarpacia zdominowali przeciwników, stworzyli kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystali. Apogeum indolencji strzeleckiej było nie wykorzystanie dwóch rzutów karnych, przy stanie 0:0. Nowo powołana najmłodsza nasza kadra – trener Marcin Wołowiec grająca o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego ZPN uległa swoim rówieśnikom z Krakowa 0:3. Właśnie w tej kadrze czeka nas najwięcej pracy. Jeszcze w jesieni przewidziane są konsultacje selekcyjne w tym roczniku.

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (r. 2000) 
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 3-1 (2-1)
Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN 2-0 (0-0)

1. Małopolski ZPN        3   9   8-1
2. Podkarpacki ZPN    3   6   3-3
3. Świętokrzyski ZPN   3   3   2-5
4. Lubelski ZPN            3   0   0-4

 Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (r. 2001) 
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-2 (1-2)

Bramki zdobyli 15 min Ciepiela Bartłomiej, 23 min Zajączkowski Dominik

Skład: Dutka Jakub, Siedlecki Jakub, Hyrchel Grzegorz, Czerepak Wiktor, Knap Karol, Prętnik Bartosz, Cichoń Kacper, Dziopak Karol, Ciepiela Bartłomiej, Lewiński Krystian, Zajączkowski Dominik

na zmiany wchodzili: Stępniowski Wiktor, Bujak Łukasz, Sztuka Bartłomiej, Kielar Dominik

Mecz rozpoczął się od ataków naszego zespołu i mimo kilku sytuacji bramkowych to gospodarze objęli prowadzenie po jednej kontrze, ale nie podłamało to drużyny wręcz przeciwnie zaatakowaliśmy jeszcze z większym animuszem i po kilku minutach zdobyliśmy dwa gole. Do końca pierwszej połowy to my dyktowaliśmy warunki na boisku i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Druga połowa to napór gospodarzy i kilka groźnych akcji z ich strony, po jednej z nich doprowadzili do remisu. Po bramce dla gospodarzy znów to my doszliśmy do głosu ale jednak nie udało się już pokonać bramkarza gospodarzy. Z przebiegu meczu wynik można uznać za sprawiedliwy.

Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN 2-0 (1-0)
1. Małopolski ZPN       3   7   5-3
2. Świętokrzyski ZPN   3   4   3-2
3. Lubelski ZPN            3   3   1-2
4. Podkarpacki ZPN    3   2   2-3

 Puchar PZPN im. Włodzimierza Smolarka (rocznik 2002)
Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 3-0 (1-0)12' Baran, 61' Korbecki, 70' Gierczak

Skład: Kobylak - Stańko, Kosak, Potoczny, Kozłowski - Kedzior, Kuchyt, Baran, Gierczak - Duszkiewicz oraz Bieszczad, Zieliński, Kiełb, Drozd, Kramarz, Swierad, Korbecki

Bardzo dobry mecz rozegrała kadra z rocznika 2002 zwyciężając bardzo trudnego rywala jakim był Małopolski ZPN. Od początku spotkania gospodarze (aktualni wicemistrzowie Polski) wyszli  z ogromną wolą walki, już w 12 min. zaowocowało to zdobyciem bramki. Po stracie bramki goście ruszyli do ataku jednak nie mogli się przebić przez bardzo dobrze zorganizowaną linię obrony gospodarzy. Druga połowa rozpoczęła się od naporu gości jednak bardzo dobrze dysponowani tego dnia nasi chłopcy nie pozwolili im na wiele, wyprowadzając kilka ciekawych kontrataków. Dwa z nich zakończyły się zdobyciem kolejnych  bramek.

Przed spotkaniem miała miejsce  miła chwila kiedy to przewodniczący Wydziału Młodzieżowego Podkarpackiego ZPN Janusz Szczupak wręczył Michałowi Rakoczemu, występującemu obecnie w Małopolskim ZPN pamiątkową koszulkę i statuetkę za zdobycie wicemistrzostwa Polski z kadrą Podkarpackiego ZPN.

Lubelski ZPN - Świętokrzyski 1-0 (0-0)

1. Świętokrzyski ZPN    3   6   3-2
2. Podkarpacki ZPN     3   4   5-3
3. Lubelski ZPN              3   4   4-4
4. Małopolski ZPN         3   3   3-6

Puchar Prezesa Świętokrzyskiego ZPN (rocznik 2003)
Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 0-3
Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-0 (0-0)

1. Małopolski ZPN        3    9   6-0
2. Lubelski ZPN             3   4   1-1
3. Świętokrzyski ZPN    3   3   3-4
4. Podkarpacki ZPN     3   1   1-6

 


Powołania Kadra Kazimierza Deyny


Kadra Podkarpackiego ZPN rocznik 2000 grająca mecze eliminacyjne Makroregionu o Puchar im. K. Deyny w inauguracyjnym meczu po bramce Rafała Dusiło wygrała z Lubelskim ZPN 1:0. Pierwsza połowa to dobra gra naszego zespołu i po jednej z zespołowych akcji strzeliliśmy jak się okazało zwycięską bramkę. Druga odsłona to optyczna przewaga gospodarzy, ale to my groźnie kontrowaliśmy mając 3 dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku.

Lubelski ZPN-Podkarpacki ZPN 0-1 (0-1) Dusiło

Skład: Barszcz, Półchłopek, Andreasik, Przepłata, Kordas, Piątkowski, Obłoza, Król, Sajdak N, Dusiło, Kowalski oraz Lis, Zygmunt, Puzon, Szura, Sajdak P, Szafar, Twardowski.

 

PRZYGOTOWANIA KADR PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ DO JESIENNYCH ROZGRYWEK MAKROREGIONU SEZONU 2015/16

Rozpoczęły się przygotowania do rozgrywek Makroregionu kadr wojewódzkich Podkarpackiego ZPN. Pierwsza rozpoczęła przygotowania nasza „sztandarowa” kadra rocznik 2000 biorąca udział w rozgrywkach o Puchar im. K. Deyny równocześnie kwalifikowanych jako Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zespół, - trener Marek Adamiak, przebywał na siedmiodniowym 16-22.08.2015 r. zgrupowaniu w Kolbuszowej. W trakcie zgrupowania drużyna rozegrała w Woli Chorzelowskiej mecz kontrolny z reprezentacją Polski U-16, - trenerzy Robert Wójcik i Zbigniew Hariasz. Wynik meczu 1 : 0 dla naszych chłopców należy traktować jako dobry prognostyk przed jesiennymi meczami o punkty.

Polska U-16 - Podkarpacki ZPN 2000 
0-1 (0-1) bramka - Dawid Król
Skład: Barszcz ('41 Lis), Półchłopek ('41 Dańko), Andreasik, Przepłata ('41 Litarowicz), Kordas, Piątkowski, Obłoza ('41Sajdak P), Król ('41 Walków)('60 Szura), Sajdak N ('41 Puzon), Kowalski ('41 Szafar), Dusiło,

Kolejna nasza reprezentacja rocznik 2002 przebywała w dniach 20-21.08.2015 r. na dwudniowej konsultacji w Dębicy. Podczas konsultacji nasi chłopcy rozegrali mecz kontrolny z rówieśnikami z „Polonii” Warszawa.
„Polonia” Warszawa – Podkarpacki ZPN
3 : 3 bramki Baran, Duszkiewicz, Setlik
W trakcie konsultacji Prezes Podkarpackiego ZPN Marek Hławko oraz V-ce Prezes Podkarpackiego ZPN Wiesław Lada w obecności Trenera Koordynatora Henryka Rożka dokonali hospitacji przygotowań do jesiennej rywalizacji. Podczas spotkania z drużyną i sztabem szkoleniowym, Dariusz Liana (I trener) oraz Krzysztof Hus (II trener), miała miejsce przyjemna chwila, jako, że nasza kadra rocznik 2002 to aktualni v-ce mistrzowie Polski, tytuł ten został wywalczony w Łodzi, Prezes Marek Hławko złożył wszystkim uczestnikom finału gratulacje z zajętego miejsca oraz uświetnił uroczystość wręczając zespołowi pamiątkowe koszulki i statuetki.

Kadra rocznik 2001, biorąca udział w rozgrywkach o Puchar im. K. Górskiego, trenerzy Leszek Czaja (I trener) oraz Maciej Wojnar (II trener) przebywała na konsultacji w Dębicy. Finałem konsultacji był wygrany mecz kontrolny z „Unią” Tarnów 7 : 0.

Najmłodsza nasza reprezentacja rocznik 2003, trener Marcin Wołowiec ma zaplanowaną konsultację na m-c wrzesień. Kadra rocznik 2003 będzie grała o Puchar Prezesa Związku prowadzącego rozgrywki Makroregionu, w obecnym sezonie rozgrywki będzie prowadził Świętokrzyski ZPN.


Przygotowania do sezonu rozpoczęły również reprezentacje Podkarpackiego ZPN dziewcząt.
Jako pierwsze zameldowały się 23.08.2015 r. w Kolbuszowej dziewczęta z kadry U-13, trenerzy Michał Franczyk (I trener) oraz Mariusz Jednacz (II trener). Reprezentacja ta będzie przebywała w Kolbuszowej do soboty 29.08.2015 r. Podczas zgrupowania dziewczyny rozegrają kilka gier kontrolnych.

Reprezentacja Podkarpackiego ZPN dziewcząt U-16, trenerzy Eugeniusz Sito (I trener) oraz Sabina Wargacka (II trener) przebywa na zgrupowaniu w Kolbuszowej od poniedziałku 24.08.2015 r., przewidywane zakończenie zgrupowania w sobotę 29.08.2015 r. Szczególny nacisk podczas zgrupowania kładziony będzie na zgrywanie poszczególnych formacji w grze ofensywne i obronnej.

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica