Edukacja trenerów kluczem do sukcesu
Ta dewiza od dawna towarzyszy konferencji i szkoleniom organizowanym przez Wydział Szkolenia oraz Radę Trenerów Podkarpackiego ZPN.
Cykl turniejów futsalowych - IV edycja Programu Sport dla Wszystkich
Najbliższy miesiąc upłynie na Podkarpaciu pod znakiem futsalu. W ramach IV edycji programu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Sport dla Wszystkich, odbędzie się 7 imprez futsalowych dla różnych grup wiekowych. Pierwszy turniej już 11 listopada w Cmolasie!
Eurokarpacki Turniej Samorządowców zakończył projekt Futbol ponad granicami
Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli było areną zmagań samorządowców z Polski i Słowacji, którzy spotkali się w miniony piątek (29.10) w ramach projektu Futbol ponad granicami dofinansowanego przez Euroregion Karpacki. Mecz samorządowców poprzedziła konferencja prasowa podsumowująca projekt.
Akademia Grassroots 2021
Zapraszamy serdecznie nauczycieli WF, animatorów sportu i trenerów piłki nożnej oraz wszystkie osoby interesujące się zagadnieniami związanymi z treningiem piłki nożnej dzieci i młodzieży na co bezpłatną kursokonferencję pt. „Akademia Grassroots 2021”.
Międzynarodowy Turniej Euroregionu zakończony!
W miniony weekend (10-11.10) odbył się kolejny etap projektu „Futbol ponad granicami”. W Koszycach na Słowacji, reprezentacje chłopców do lat 12 i 13 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej rywalizowały z reprezentacją Koszyckiego Związku Piłki Nożnej. Były to mecze rewanżowe, po sanockiej rywalizacji.

TOMADEX

logo tomadex wektory illustrator

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Futbol ponad granicami

plakat A3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

banner na strony wzór maj 2021

kahlenberg banner wzpn sedziowie 777x450px 003

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

mecz2

W ramach turnieju Ośmiu Narodów reprezentacja Polski do lat 20 zremisowała bezbramkowo z rówieśnikami z Niemiec. Obie drużyny miały szanse, ale miały spore problemy, by trafić w bramkę (dwa celne strzały na 19 prób). Goście obili słupek i poprzeczkę, a Polacy zmarnowali kilka kontrataków. W poniedziałek biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Norwegią.        

W Rzeszowie na trybunach było piłkarskie święto. Dzięki bezpłatnym biletom udało się ściągnąć na stadion bardzo dużo dzieci i młodzieży. Kibiców na Stadionie Miejskim w Rzeszowie było około 10 tysięcy. Spotkanie oglądał też Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Trener Miłosz Stępiński podkreśla, że w turnieju Ośmiu Narodów najważniejszy jest przegląd kadr – sprawdzanie możliwości piłkarzy przede wszystkim pod kątem przydatności do reprezentacji U–21, która walczy o awans na mistrzostwa Europy. I po wrześniowym zgrupowaniu aż pięciu jego podopiecznych awansowało do zespołu trenera Macieja Stolarczyka.

mecz3

Początek spotkania należał do Polaków, którzy kilka razy odebrali wysoko piłkę rywalom. Rywale mieli spore problemy, by uwolnić się spod ich pressingu. Biało–czerwoni wykonywali też stałe fragmenty, ale nie potrafili ich zakończyć celnym strzałem. – Dobrze przesuwamy, zostawiamy mało miejsca Niemcom. A do tego gra jest intensywna – oceniał Jarosław Fojut, były obrońca m. in. Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław, który komentował spotkanie w TVP Sport.

Po około 20 minutach Niemcy przejęli inicjatywę i kilka razy groźnie zaatakowali. Podobnie jak do Polaków mieli problemy z celnością. Największe zamieszanie było po rzucie rożnym w 22 minucie, ale strzał Lenna Jastremskiego został zablokowany. Po chwili po rzucie wolnym piłkarzom trenera Stępińskiego dopisało szczęście. Po dośrodkowaniu piłkę głową odbił Mateusz Maćkowiak, a ta trafiła w słupek.

Po krótkotrwałym naporze gości, Polakom udało się odrzucić rywali spod własnej bramki. Wykonywali rzut wolny w dogodnym miejscu, ale Dawid Kocyła podał za mocno. Końcówka pierwszej połowy znów była dla gości, ale obie drużyny miały kłopoty, by trafić w bramkę.

Na drugą połowę Polska weszła z czterema nowymi zawodnikami. Trener Stępiński zapowiedział, że w tym spotkaniu zrobi siedem zmian, by sprawdzać zawodników. A mieli bardzo wymagających egzaminatorów. Niemcy od początku drugiej połowy mocno zaatakowali. Szybki doskok po stracie piłki przynosił im efekty i co chwilę byli pod polem karnym Polaków. Niepilnowany Marcel Beifus z ośmiu metrów uderzył głową obok bramki.

Po kolejnych zmianach w końcu Polacy zaatakowali. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Pryki uderzył głową Ernest Terpiłowski, ale piłka odbiła się od rywala i był rzut rożny, po którym niecelnie strzelił Maciej Mas. Gra się wyrównała – z kontratakiem ruszył Karol Knap, ale niecelnie podał. Kolejny wyprowadził Terpiłowski, ale wciąż brakowało dokładnego ostatniego zagrania. W odpowiedzi Paul Nebel z około 22 metrów trafił w poprzeczkę. W końcówce gospodarze też mieli okazje, ale zawodnicy obu drużyn fatalnie mieli ustawione celowniki. W 85. minucie świetną sytuację wypracował sobie Terpiłowski, ale strzelił tak, jakby już nie miał sił.

Po kolejnych zmianach w końcu Polacy zaatakowali. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Pryki uderzył głową Ernest Terpiłowski, ale piłka odbiła się od rywala i był rzut rożny, po którym niecelnie strzelił Maciej Mas. Gra się wyrównała – z kontratakiem ruszył Karol Knap, ale niecelnie podał. Kolejny wyprowadził Terpiłowski, ale wciąż brakowało dokładnego ostatniego zagrania. W odpowiedzi Paul Nebel z około 22 metrów trafił w poprzeczkę. W końcówce gospodarze też mieli okazje, ale zawodnicy obu drużyn fatalnie mieli ustawione celowniki. W 85. minucie świetną sytuację wypracował sobie Terpiłowski, ale strzelił tak, jakby już nie miał sił.

 mecz1

Polska – Niemcy 0:0

Polska: 1.Marcel Lotka – 4.Patryk Peda, 5.Kacper Łopata, 18.Maksymilian Tkocz – 2.Mateusz Żukowski (63. 13.Jakub Iskra), 6.Jan Biegański (46. 10.Karol Knap), 23.Karol Struski (63. 8.Jakub Kałuziński), 21.Mateusz Maćkowiak (46. 19.Bartłomiej Eizenchart) – 7.Dawid Kocyła (46. 14.Arkadiusz Pyrka), 9.Kacper Zych (46. 11.Maciej Mas), 16.Dominik Piła (63. 15.Ernest Terpiłowski).

Niemcy: 23.Noah Atubolu – 5.Marcel Beifus, 15.Jamie Lawrence, 4.Tan-Kenneth Jerico Schmidt – 2.Simon Asta, 6.Eric Martel, 10.Paul Nebel, 18.Soufiane Messeguem (67. 16.Merlin Röhl), 13.Marvin Obuz (67. 20.Leon Dajaku) – 7.Ansgar Knauff (80. 19.Emilio Kehrer), 9.Lenn Jastremski (67. 11.Maximilian Beier).

Żółte kartki: Struski, Biegański, Tkocz - Messeguem, Nebel.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Polska).

 Tekst: Andrzej Klemba laczynaspillka.pl

 Zdjęcia Paweł Dziedzic - Podkarpacki Związek Piłki Nożnej