Edukacja trenerów kluczem do sukcesu
Ta dewiza od dawna towarzyszy konferencji i szkoleniom organizowanym przez Wydział Szkolenia oraz Radę Trenerów Podkarpackiego ZPN.
Cykl turniejów futsalowych - IV edycja Programu Sport dla Wszystkich
Najbliższy miesiąc upłynie na Podkarpaciu pod znakiem futsalu. W ramach IV edycji programu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Sport dla Wszystkich, odbędzie się 7 imprez futsalowych dla różnych grup wiekowych. Pierwszy turniej już 11 listopada w Cmolasie!
Eurokarpacki Turniej Samorządowców zakończył projekt Futbol ponad granicami
Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli było areną zmagań samorządowców z Polski i Słowacji, którzy spotkali się w miniony piątek (29.10) w ramach projektu Futbol ponad granicami dofinansowanego przez Euroregion Karpacki. Mecz samorządowców poprzedziła konferencja prasowa podsumowująca projekt.
Akademia Grassroots 2021
Zapraszamy serdecznie nauczycieli WF, animatorów sportu i trenerów piłki nożnej oraz wszystkie osoby interesujące się zagadnieniami związanymi z treningiem piłki nożnej dzieci i młodzieży na co bezpłatną kursokonferencję pt. „Akademia Grassroots 2021”.
Międzynarodowy Turniej Euroregionu zakończony!
W miniony weekend (10-11.10) odbył się kolejny etap projektu „Futbol ponad granicami”. W Koszycach na Słowacji, reprezentacje chłopców do lat 12 i 13 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej rywalizowały z reprezentacją Koszyckiego Związku Piłki Nożnej. Były to mecze rewanżowe, po sanockiej rywalizacji.

TOMADEX

logo tomadex wektory illustrator

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Futbol ponad granicami

plakat A3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

banner na strony wzór maj 2021

kahlenberg banner wzpn sedziowie 777x450px 003

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

sanok0

Obiekty Wiki Sanok, przez dwa dni (10-11.09) zamieniły się w centrum sportowo-szkoleniowe, na potrzeby organizacji drugiej części projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Miejsce zostało wybrane nie przypadkowo. Oprócz wspaniałej infrastruktury sportowej, kluczową rolę odegrała odległość od Koszyc.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem szkolenia. Podczas swoich roboczych spotkań trenerzy oraz sędziowie mieli okazję przedyskutować oraz zrealizować zajęcia praktyczne na boisku.

 - Jest to bardzo dobry pomysł. Podczas szkolenia, zarówno online, jak i tego stacjonarnego dowiedziałam się, że przykładowo warto zwrócić uwagę na intensywną rozgrzewkę. Wcześniej nie zwracałam na to, aż tak dużej uwagi – powiedziała Timea Brutvanowá, która od pięciu lat jest piłkarskim rozjemcą na słowackich boiskach, zapytana co sądzi o takim projekcie.

sanok8

 Po części szkoleniowej rozegrano dwumecz kadr. Walki i zaangażowania nie można było odmówić żadnej z reprezentacji.

- To bardzo intensywny czas, dziękuję przedstawicielom Podkarpackiego ZPN na czele z prezesem Jackiem Adamskim za pomysł i realizację tego projektu. Sędziowie i trenerzy ciągle muszą się rozwijać, a wymiana zdań i poglądów na tematy z sąsiadami zza granicy to jeden z kolejnych kroków do tego wspomnianego rozwoju – mówił podczas wieczornego spotkania uczestników projektu, Marcel Eperješi sekretarz Koszyckiego Związku Piłki Nożnej, koordynujący wyjazd ze strony Słowaków.

sanok5

 Dużą rolę w całości projektu jako tłumacz odegrał Peter Basista, były gracz Stali Rzeszów, a ostatnio absolwent kursu UEFA B organizowanego przez nasz Związek.

Każdy z młodych uczestników projektu oprócz wspomnień wyjechał z Sanoka z pamiątkowym medalem oraz zestawem gadżetów.

Pomimo bariery językowej, wizycie Słowaków w Sanoku towarzyszyła bardzo dobra, rodzinna atmosfera. W końcu, futbol jest ponad granicami…

sanok7

sanok2

sanok4

sanok6

sanok3

sanok1