Polska – Niemcy U-20. Rusza rezerwacja biletów!
Z drobnym opóźnieniem ogłaszamy możliwość rezerwacji biletów na międzynarodowy mecz reprezentacji, który 7 października o g. 18:00 zostanie rozegrany w Rzeszowie. Gorąco wierzymy, że stadion wypełni się do ostatniego miejsca!
Sanok centrum polsko-słowackiej myśli szkoleniowej
Obiekty Wiki Sanok, przez dwa dni (10-11.09) zamieniły się w centrum sportowo-szkoleniowe, na potrzeby organizacji drugiej części projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
Reprezentacja wraca do Rzeszowa!
Stadion Miejski w Rzeszowie ponownie będzie areną zmagań reprezentacji narodowej. Tę radosną informację przekazali podczas wspólnej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Mecz U-20 Polska – Niemcy rozgrywany w ramach Turnieju 8 Narodów zostanie rozegrany 7 października (czwartek) o g. 18:00.
Futbol ponad granicami zawita do Sanoka
Po szkoleniach online, które miały miejsce w poprzednim kwartale, czas na kolejny etap Projektu dofinansowanego przez Euroregion Karpacki.
KEEZA sponsorem Podkarpackiego ZPN
Oficjalnie wszystkie rozgrywki od kl. O do kl. B na Podkarpaciu zyskały sponsora tytularnego. Dziś, podczas konferencji prasowej w siedzibie Podkarpackiego ZPN podpisano umowę partnerską. Podczas meetingu Prezes Golba poinformował także, że Podkarpacie ponownie będzie gościć Reprezentację Narodową.
Mieczysław Golba Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej!!!
Podczas wczorajszego Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego piłkarskiej centrali Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej został wybrany Wiceprezesem ds. Zagranicznych. Nowym sternikiem polskiej piłki został Cezary Kulesza.

TOMADEX

logo tomadex wektory illustrator

Polska - Niemcy U-20

POLSKA U20 1200 1200 ok

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Futbol ponad granicami

plakat A3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

banner na strony wzór maj 2021

kahlenberg banner wzpn sedziowie 777x450px 003

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

konfa2

Stadion Miejski w Rzeszowie ponownie będzie areną zmagań reprezentacji narodowej. Tę radosną informację przekazali podczas wspólnej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Mecz U-20 Polska – Niemcy rozgrywany w ramach Turnieju 8 Narodów zostanie rozegrany 7 października (czwartek) o g. 18:00.

Reprezentacja wraca na Podkarpacie po dwuletniej przerwie. W 2019 roku gościliśmy Portugalię (0:1), a wcześniej, w 2017 r. – Szwajcarię.

- Stadion Miejski zyskał bardzo dobre oświetlenie oraz nową murawę, dlatego cieszymy się że udało się porozumieć z Panem Prezydentem i mecz odbędzie się w stolicy naszego regionu – mówił podczas konferencji Prezes Mieczysław Golba.

Po przymusowej przerwie spowodowanej obostrzeniami koronawirusowych, po blisko rocznej przerwie, młodzi piłkarze ponownie walczą w ramach Turnieju 8 Narodów. Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Miłosza Stępińskiego reprezentacja U-20 rozegrała na początku września. Przegrała 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowała.

- Gorąco więc liczymy, że w Rzeszowie będzie pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach, zwłaszcza że w historii mieliśmy bezbramkowy remis ze Szwajcarią i porażkę 0:1 z Portugalią, czas na zwycięstwo! – zakończył prezes Golba

- Ogromnie się cieszymy, że Polski Związek Piłki Nożnej, którego od niedawna jest Pan Wiceprezesem powierzył Podkarpackiemu ZPN organizację meczu, a nasza radość jest tym większa, że to właśnie w Rzeszowie zostanie rozegrany mecz z Niemcami – mówił Prezydent Konrad Fijołek, jednocześnie gratulując wyboru na funkcję Wiceprezesa.

konfa1

To wydarzenie wyjątkowe, dlatego też chcemy, by było ono dostępne dla wszystkich i by jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym święcie piłki nożnej dlatego podjęliśmy decyzję o bezpłatnym wstępie na mecz, ale każda osoba musi posiadać wejściówkę.

Aktualnie finalizujemy rozmowy z firmą obsługującą system biletowy na Stadionie Miejskim, informację o sposobie dystrybucji wejściówek będą podane do publicznej wiadomości najprawdopodobniej do końca tygodnia. – informował Prezes Podkarpackiego ZPN.

Ze względu na aktualne obostrzenia możliwe jest 50 % obłożenie stadionu, ale do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych więc stadion może być pełny! Zapraszamy serdecznie szkółki piłkarskie, kluby sportowe oraz szkoły na to wydarzenie.

Reprezentacja U-20 wraca do rywalizacji po pandemicznej przerwie. Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Miłosza Stępińskiego biało-czerwoni rozegrali na początku września. Przegrali 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowała.

konfa3

 

Reprezentacja Polski wybrała na zgrupowanie Wolę Chorzelowską i tam też będzie trenować. Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek, 4 października, a po meczu w Rzeszowie, Polacy wylecą na mecz do Norwegii.

Niemcy zamieszkają w hotelu Holiday Inn Express w Jasionce przy lotnisku, a treningi odbędą na Stadionie Resovii.

Dzień przed meczem obie drużyny odbędą oficjalny trening na Stadionie Miejskim

Wśród powołanych na ostatnie zgrupowanie był Bartłomiej Eizenchart z Resovii, a także związani z naszym regionem, wychowanek Karpat Krosno Karol Knap (Cracovia) oraz Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin), z przeszłością w Beniaminku oraz Karpatach.

Sztab Szkoleniowy Reprezentacji Polski

I trener: Miłosz Stępiński

II trener: Arkadiusz Miklosik

II trener/video analityk: Zygmunt Biliński

Trener przyg. mot.: Grzegorz Arłukowicz

Trener bramkarzy: Maciej Borowski

Kierownik: Maciej Szczodrowski

Fizjoterapeuta: Maciej Zieliński

Masażysta: Krzysztof Wilk

Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski

Kitmen: Daniel Maciejewski

Reprezentacja Niemiec ostatnie mecze

Wygrana 2:0 z Czechami na wyjeździe i remis 1:1 z Norwegią u siebie

Po meczu w Rzeszowie, Niemców czeka pojedynek z Rumunią u siebie

Historia pojedynków 17 meczów, 8 zwycięstw Niemców, 3 remisy, 6 zwycięstw Polski, bramki 28:19

Ranking FIFA Polska 27. miejsce, Niemcy 16. Miejsce

Czym jest Turniej Ośmiu Narodów?

W 2017 roku UEFA założyła tzw. Under 20 Elite League, znaną też jako europejską Elite League. W tych ramach odbywa się Turniej Ośmiu Narodów. Jest to turniej towarzyski dla drużyn narodowych do lat 20, następca Turnieju Czterech Narodów, który odbywał się we wcześniejszych latach.

Odbywał się on corocznie od 2001 roku z udziałem − jak nazwa wskazuje − czterech reprezentacji. W 2011 roku jednym ze stałych uczestników została Polska. Biało-czerwoni byli zresztą triumfatorami dwóch edycji Turnieju Czterech Narodów: w latach 2014/15 i 2016/17, rywalizując z Włochami, Niemcami i Szwajcarią.

Pierwszymi zwycięzcami nowych powiększonych rozgrywek zostali Niemcy w sezonie 2017/18. Kolejną edycję wygrali Holendrzy. Z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 nie odbyły się za to dwie kolejne odsłony. Turniej Ośmiu Narodów powrócił jednak jesienią 2021 roku.

W tej edycji reprezentacje Holandii i Szwajcarii zastąpiły Rumunia i Norwegia.

Aktualna Tabela

1. Niemcy     2 4 3- 1

2. Anglia     1 3 6- 1

3. Włochy     1 3 2- 0

4. Rumunia     2 3 3- 7

5. Norwegia   1 1 1- 1

6. Portugalia 2 1 1- 2

7. Polska     2 1 0- 2

8. Czechy     1 0 0- 2

Terminarz dalszych meczów Turnieju Ośmiu Narodów:

Czwartek, 7 października 2021 roku:

Anglia – Włochy

Portugalia – Norwegia

Rumunia – Czechy

Polska – Niemcy

Poniedziałek, 11 października 2021 roku:

Niemcy – Rumunia

Norwegia – Polska

Wtorek, 12 października 2021 roku:

Czechy – Anglia

Włochy – Portugalia

Czwartek, 11 listopada 2021 roku:

Portugalia – Anglia

Rumunia – Polska

Włochy – Czechy

Poniedziałek, 15 listopada 2021 roku:

Włochy – Rumunia

Czechy – Norwegia

Wtorek, 16 listopada 2021 roku:

Niemcy – Portugalia

Czwartek, 24 marca 2022 roku:

Portugalia – Czechy

Polska – Anglia

Rumunia – Norwegia

Włochy – Niemcy

Poniedziałek, 28 marca 2022 roku:

Czechy – Polska

Norwegia – Włochy

Anglia – Niemcy