Polska – Niemcy U-20. Rusza rezerwacja biletów!
Z drobnym opóźnieniem ogłaszamy możliwość rezerwacji biletów na międzynarodowy mecz reprezentacji, który 7 października o g. 18:00 zostanie rozegrany w Rzeszowie. Gorąco wierzymy, że stadion wypełni się do ostatniego miejsca!
Sanok centrum polsko-słowackiej myśli szkoleniowej
Obiekty Wiki Sanok, przez dwa dni (10-11.09) zamieniły się w centrum sportowo-szkoleniowe, na potrzeby organizacji drugiej części projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
Reprezentacja wraca do Rzeszowa!
Stadion Miejski w Rzeszowie ponownie będzie areną zmagań reprezentacji narodowej. Tę radosną informację przekazali podczas wspólnej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Mecz U-20 Polska – Niemcy rozgrywany w ramach Turnieju 8 Narodów zostanie rozegrany 7 października (czwartek) o g. 18:00.
Futbol ponad granicami zawita do Sanoka
Po szkoleniach online, które miały miejsce w poprzednim kwartale, czas na kolejny etap Projektu dofinansowanego przez Euroregion Karpacki.
KEEZA sponsorem Podkarpackiego ZPN
Oficjalnie wszystkie rozgrywki od kl. O do kl. B na Podkarpaciu zyskały sponsora tytularnego. Dziś, podczas konferencji prasowej w siedzibie Podkarpackiego ZPN podpisano umowę partnerską. Podczas meetingu Prezes Golba poinformował także, że Podkarpacie ponownie będzie gościć Reprezentację Narodową.
Mieczysław Golba Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej!!!
Podczas wczorajszego Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego piłkarskiej centrali Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej został wybrany Wiceprezesem ds. Zagranicznych. Nowym sternikiem polskiej piłki został Cezary Kulesza.

TOMADEX

logo tomadex wektory illustrator

Polska - Niemcy U-20

POLSKA U20 1200 1200 ok

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Futbol ponad granicami

plakat A3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

banner na strony wzór maj 2021

kahlenberg banner wzpn sedziowie 777x450px 003

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

wisloka1

Mająca za sobą dobry sezon w III lidze Wisłoka sięgnęła po tryumf w wojewódzkim finale rozegranym w minioną sobotę, w Stalowej Woli. To było niezwykle zacięte i interesujące spotkanie, które choć obfitowało w liczne sytuacje podbramkowe, to ostatecznie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem przyjezdnych. Złoty gol autorstwa Tomasza Palonka padł w 118 minucie spotkania.

Stal Stalowa Wola przystępowała do spotkania z nadzieją na poprawę humorów po nieudanym sezonie. Bilans spotkań był na korzyść miejscowych, w rozgrywkach ligowych Stal pokonała Wisłokę na wyjeździe, by u siebie bezbramkowo zremisować, a dodatkowo mecz rozgrywany był na obiekcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, gdzie „Stalówka” na co dzień rozgrywa swoje mecze jako gospodarz, więc teoretycznie była faworytem tego spotkania.

- Puchary się wygrywa, a nie się rozgrywa i z taką myślą tutaj przyjechaliśmy. Bilans niekorzystny? Zrobimy wszystko by odwrócić historię – zapowiadał w naszym przed meczowym studiu trener „biało-zielonych”

I to właśnie podopieczni Dariusza Kantora od początku meczu sprawiali wrażenie drużyny lepszej i częściej gościli w polu karnym Tomasza Wietechy.

wisloka4

Swoje okazje mieli chociażby Dominik Cabała, który kilkukrotnie groźnie główkował czy też Sebastian Fedan oraz Dariusz Kamiński, jednak bramkarz miejscowych był na posterunku.

Stal Stalowa Wola odpowiedziała uderzeniem Piotra Mrozińskiego, który trafił w słupek.

wisloka5

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, zatem prowadzący to spotkanie Mariusz Złotek zarządził dogrywkę.

Widać było, że im dalej w mecz, tym coraz bardziej zmęczenie dawało o sobie znać, bowiem zawodników zaczęły łapać skurcze, co tylko potwierdzało trudy zarówno tego, intensywnego spotkania, jak i również całego sezonu.

Kiedy już wszyscy szykowali się na rzuty karne Wisłoka zadała kluczowy cios. Tomasz Palonek przymierzył sprzed pola karnego, a Wietecha tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

- To niesamowite uczucie. Wywozimy puchar ze stalowej woli, będąc z przebiegu spotkania drużyną lepszą. Sukces smakuje tym bardziej, że został osiągnięty na pięknym obiekcie, z kibicami na trybunach – mówił przed naszymi kamerami bohater spotkania.

wisloka3

W nagrodę oprócz okazałego Pucharu oraz medali dla zawodników, na konto Wisłoki wpłynie 40 tys. zł. Dębiczanie będą również reprezentować Podkarpacki ZPN w I rundzie Pucharu Polski 22 września.

Stalowej Woli na pocieszenie pozostała nagroda w wys. 10 tys. zł.

wisloka2