Wyjątkowi goście Podkarpackiego ZPN
W sobotę, 6 marca siedzibę Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej odwiedzili Wiceprezes PZPN ds. piłki profesjonalnej, Prezes Jagiellonii Białystok – Cezary Kulesza oraz członek Zarządu PZPN, Prezes Śląskiego ZPN – Henryk Kula.
Podkarpacki ZPN pamięta o wybitnym trenerze
2 marca 2021 r. przypada 100-tna rocznica urodzin wyjątkowego trenera i wychowawcy – Kazimierza Górskiego – pod którego kierunkiem reprezentacja Polski zdobyła złoty oraz srebrny medal olimpijski, i wywalczyła 3. miejsce w finałach mistrzostw świata. Z tej okazji delegacja Podkarpackiego ZPN złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod rzeszowskim pomnikiem Kazimierza Górskiego.
„Futbol ponad granicami” dofinansowany przez Euroregion Karpacki
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej został beneficjentem mikroprojektu w programie Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś w siedzibie Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt pod nazwą „Futbol ponad granicami” będzie realizowany we współpracy z Vychodoslovensky’m Futbalovy’m Zvaz’em będącym odpowiednikiem Podk. ZPN w Koszycach.
Startują „Zielone Wyzwania”! Do wygrania sprzęt sportowy i treningi ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej!
Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników musiały zostać odwołane. Aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze, Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorami Turnieju: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – przygotował „Zielone Wyzwania”, mające na celu pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 wyniki

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

promocja wzpn styczen 2021

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

umowa0

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej został beneficjentem mikroprojektu w programie Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś w siedzibie Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt pod nazwą „Futbol ponad granicami” będzie realizowany we współpracy z Vychodoslovensky’m Futbalovy’m Zvaz’em będącym odpowiednikiem Podk. ZPN w Koszycach.

Podpisania umowy dokonali ze strony Związku Prezes Mieczysław Golba oraz Wiceprezes Jacek Adamski, zaś Euroregion reprezentował Wiceprezes Dawid Lasek, który nie ukrywał radości z nawiązania współpracy.

umowa2

- Ogromnie się cieszymy, że Podkarpacki Związek Piłki Nożnej dołącza do „rodziny karpackiej” i został beneficjentem projektu. U nas dobre projekty bronią się same i tak jest również w tym przypadku. Jesteśmy dumni tym bardziej, że projekt dotyczy sportu, tak popularnego jakim jest piłka nożna, a Podkarpacki Związek będzie swoistym „motorem napędowym” dla państw Euroregionu Karpackiego. Chcemy zbierać doświadczenie, żeby wypracować model współpracy w zakresie sportu. Jestem przekonany, że projekt przyczyni się do podniesienia jakości szkolenia zarówno wśród sędziów jak i trenerów, a także młodzi piłkarze, którzy będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z państw karpackich – mówił Dawid Lasek

umowa1

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości szkoleń i wyselekcjonowanie grup młodzieżowych, trenerskich, sędziowskich celem wypracowania innowacyjnych metod szkolenia, podnoszących kompetencje i wiedzę piłkarzy, sędziów, trenerów, samorządowców, działaczy Podkarpackich jak i Koszyckich struktur piłkarskich

.umowa3

- Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, jako drugi co do wielkości Związek w Polsce nie może stać w miejscu i musi się ciągle rozwijać. Jest nam bardzo miło, że wniosek o dofinansowanie znalazł uznanie w oczach członków Komisji i dzięki temu, możliwa będzie szeroko rozumiana współpraca z koszyckim Związkiem na czym tylko skorzystają nasi trenerzy czy sędziowie – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Mieczysław Golba dodając jednocześnie, że pozytywne rozpatrzenie wniosku, to spora praca osób zaangażowanych w jego przygotowanie – To pierwszy, projekt na skalę europejską przygotowany przez Związek więc jest to wyjątkowa chwila dla całej podkarpackiej piłki. Słowa podziękowania należą się Przemysławowi Górskiemu, Przewodniczącemu Komisji ds. współpracy z Samorządem Terytorialnym oraz Pozyskiwania Środków z UE, który wspólnie z prezesem Jackiem koordynuje projekt – zakończył Prezes Golba.

umowa4

Zaplanowane w projekcie zadania szkoleniowe oraz wymiana doświadczeń przyczyniać się będą do realizacji celu szczegółowego programu jakim jest poprawa jakości edukacji transgranicznej. Wartość projektu to ponad 55 tys. EURO.