„Futbol ponad granicami” dofinansowany przez Euroregion Karpacki
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej został beneficjentem mikroprojektu w programie Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś w siedzibie Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt pod nazwą „Futbol ponad granicami” będzie realizowany we współpracy z Vychodoslovensky’m Futbalovy’m Zvaz’em będącym odpowiednikiem Podk. ZPN w Koszycach.
Startują „Zielone Wyzwania”! Do wygrania sprzęt sportowy i treningi ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej!
Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników musiały zostać odwołane. Aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze, Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorami Turnieju: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – przygotował „Zielone Wyzwania”, mające na celu pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.
DAP Dębica i Beniaminek Krosno wojewódzkimi tryumfatorami Turnieju o Puchar Prezesa PZPN
Zawodnicy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Dębicy w kat. U-11 oraz Beniaminka Krosno w kat. U-12 okazały się najlepsze w wojewódzkich eliminacjach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, które odbyły się w dn. 6/7 lutego w Hali Sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej – Królce. Choć emocji nie brakowało, i drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przepustkę do finału w Warszawie mogła uzyskać tylko jedna drużyna w każdej z kategorii.
Zaświadczenia o uczestnictwie w rozgrywkach ligowych dzieci i młodzieży
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej informuję, że w dniu 29 grudnia 2020 roku Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła Uchwałę, na mocy której PZPN upoważnił Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do wystawiania w sezonie 2020/2021 z upoważnienia PZPN, dokumentów potwierdzających członkostwo klubów w danym wojewódzkim ZPN-ie i PZPN oraz ich uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, zgodnie z postanowieniami Uchwały Zarządu PZPN nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.
Online też się można szkolić!
W zmienionej niż dotychczas formule, w minioną sobotę (19.12) odbyła się kolejna konferencja dla trenerów.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 wyniki

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

promocja wzpn styczen 2021

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

Zawodnicy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Dębicy w kat. U-11 oraz Beniaminka Krosno w kat. U-12 okazały się najlepsze w wojewódzkich eliminacjach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, które odbyły się w dn. 6/7 lutego w Hali Sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej – Królce. Choć emocji nie brakowało, i drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przepustkę do finału w Warszawie mogła uzyskać tylko jedna drużyna w każdej z kategorii.

DSC 1225

Wojewódzki finał poprzedziły regionalne turnieje eliminacyjne, które odbyły się w Łańcucie, Lubaczowie, Dębicy i Brzozowie.
- Rokrocznie eliminacje wojewódzkie cieszą się sporym zainteresowaniem. Ta edycja przyniosła nam blisko 60 zgłoszeń. W turniejach eliminacyjnych wzięło udział 57 drużyn – 31 w starszej i 26 w młodszej kategorii. Serdecznie dziękujemy również klubom, które – przy wsparciu Związku – podjęły się organizacji tych eliminacji – mówi Kamil Hajduk, Przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN koordynujący rozgrywki w naszym regionie.

Ostatecznie w finałowych zmaganiach wzięło udział po 8 zespołów w każdej z kategorii:

U-11
1.Grunwald Budziwój
2.Orzełek Przeworsk
3.JKS JSRR Jarosław
4.DAP Dębica
5.MULKS Pustynia
6.Stal Rzeszów S.A.
7.Karpaty Krosno
8.Beniaminek Krosno
U-12
1.Grunwald Budziwój
2.Stal Rzeszów S.A
3.Sokół Sokołów Młp.
4.DAP Dębica
5.APPN Mielec
6.Beniaminek Krosno
7.Karpaty Krosno
8.Orzełki Brzozów

- Cieszymy się z zaangażowania uczestnictwa drużyn w tych zmaganiach, bowiem jest to doskonała alternatywa dla zimowych treningów i przygotowań dla najmłodszych. Taki turniej to dla nas również okazja by wyłowić te piłkarskie perełki ukryte w najdalszych zakątkach naszego regionu – nie ukrywał Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.
DSC 0801

W starszej kategorii najbardziej żałować straconej szansy może MULKS Pustynia, który przez fazę grupową przeszedł jak burza nie tracąc nawet bramki. W półfinale musiał jednak uznać wyższość drużyny JKS JSRR Jarosław, która to lepiej egzekwowała rzuty karne. Puchar za zwycięstwo wraz z symbolicznym biletem do Warszawy powędrował w ręce zawodników DAP Dębica

u 11

Rywalizacja w starszej kategorii przebiegła pod dyktando Beniaminka, nie miał sobie równych, tracąc pierwszą bramkę w turnieju dopiero w półfinale, a dodatkowo podopieczni Sławomira Walczaka prezentowali bardzo wysoką formę strzelecką, aplikując przeciwnikom po kilka goli. W finałowym spotkaniu, choć przez chwilę zespół DAP-u doprowadził do remisu 1-1, to jednak młodzi krośnianie szybko wyjaśnili do kogo będzie należał ten turniej.

u 12

DSC 0878
Podczas ceremonii zakończenia zmagań Kamil Hajduk życzył zespołom powodzenia w krajowych rozgrywkach wyrażając również nadzieje, że zarówno DAP jak i Beniaminek będą godnie reprezentować Podkarpacki ZPN na tle innych zespołów z całej Polski.

DSC 1295