Nowe zasady dotyczące korzystania z pełnowymiarowych boisk sportowych
Informujemy, że Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj (13.05) o szczegółach kolejnego etapu „odmrażania” państwa i gospodarki w czasie pandemii koronawirusa, w tym również przekazał dobre informacje dla świata piłki nożnej.
KOMUNIKAT PZPN WS. ROZGRYWEK NIŻSZYCH LIG W SEZONIE 2019/2020
Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.
Sezon 2019/2020 zakończony !
Nowa sportowa rzeczywistość – etap od 4 maja 2020 r. – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
W związku z częściowym odmrażaniem polskiego sportu od 4 maja, zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi Ministerstwa Sportu
Decyzja o kontynuowaniu lub zakończeniu obecnego sezonu zapadnie do 11 maja 2020 roku
W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.
Polski Związek Piłki Nożnej podsumowuje projekt AMO
W czwartek (9 kwietnia) zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował o braku kontynuacji programu stacjonarnych Akademii Młodych Orłów. Decyzja ta jest ściśle związana z zaistniałymi okolicznościami, które zmuszają do zatrzymania części projektów. AMO zniknie z futbolowej mapy Polski po 6 latach funkcjonowania.

XX Edycja Turnieju ZPNS

tymbark logo

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 wyniki

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Walne Zebranie 18.07.2020 r.

walne

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

mailing promocja NNW PZU 10zl

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

P1120326

Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje z Mielca okazała się najlepsza w wojewódzkim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-11, choć awans mielczanie przypieczętowali dopiero po rzutach karnych. Zmagania podobnie jak przed rokiem rozegrano w hali Centrum Sportu Hotelu Arłamów

Osiem najlepszych ekip z całego regionu zjechało w Bieszczady by walczyć o awans do finału krajowego. Turniej poprzedziły cztery eliminacje rozegrane w Brzozowie, Kielnarowej, Rymanowie oraz Sędziszowie Małopolskim. W finale wziął udział również Orlik Przemyśl – gospodarz zmagań.

P1120051

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy, z których awans do fazy pucharowej uzyskały po dwie drużyny.

Grupa A

Karpaty Krosno
SMS Rzeszów
Stal Mielec
Stal Rzeszów

Grupa B

Beniaminek Krosno
APPN Mielec
Orzełki Brzozów
Orlik Przemyśl

I tak do najlepszej czwórki po zmaganiach grupowych awansowały Stal Rzeszów oraz Karpaty Krosno, a także Beniaminek Krosno i APPN Mielec.

P1120025

W pierwszym meczu półfinałowym byliśmy świadkami swoistych derbów Krosna, bowiem Karpaty zagrały z Beniaminkiem. Zwyciężyli zawodnicy Beniaminka, którzy zaaplikowali swoim rywalom aż pięć bramek i wygrali 5-3.

W drugim półfinałowym spotkaniu Stal Rzeszów zagrała z APPN Mielec. Mecz ten był pełen emocji, Piłkarskie Nadzieje pewnie prowadziły 2-0, ale w niespełna minutę zrobiło się 2-2 i o rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne w których 6-5 wygrała drużyna APPN Mielec.

P1120163

W meczu o trzecie miejsce zagrały Karpaty Krosno oraz Stal Rzeszów. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniało 1-1, co oznaczało, że znów będziemy świadkami serii rzutów karnych. Stali Rzeszów w karnych ewidentnie szczęście nie dopisywało. W półfinale słupek, a w meczu o trzecie miejsce poprzeczka zadecydowała, że Stal ostatecznie turniej zakończyła na czwartym miejscu.

Nastał czas na wielki finał. APPN Mielec vs Beniaminek Krosno. Na parkiecie spotkanie zakończyło się remisem 1-1, co oznaczało, że po raz trzeci w turnieju zawodnikom przyjdzie strzelać z siódmego metra. Bohaterem drużyny z Mielca został bramkarz, który obronił jeden z rzutów karnych, a Piłkarskie Nadzieje ostatecznie wygrały 6-5.


Oto ostateczna klasyfikacja turnieju:

  1. APPN Mielec
  2. Beniaminek Krosno
  3. Karpaty Krosno
  4. Stal Rzeszów
  5. Orzełki Brzozów
  6. UKS SMS Rzeszów
  7. Orlik Przemyśl
  8. Stal Mielec

Półfinały

Stal Rzeszów - APPN Mielec 2:2 karne 5:6

Beniaminek Krosno - Karpaty Krosno 5:3


Finał

APPN Mielec - Beniaminek Krosno 1:1 karne 6:5

mecz o 3 m.

Karpaty Krosno - Stal Rzeszów 1:1 karne 2:1

P1120306


Najlepszy Bramkarz: Marcel Łoboda (Stal Rzeszów)

Najlepszy Strzelec: Kacper Zając (Beniaminek Krosno)

MVP Emil Ziobroń (APPN Mielec)

P1120336

(kg)

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica