Akademia Grassroots - bezpłatna konferencja o szkoleniu dzieci i młodzieży już wkrótce w województwie podkarpackim!
Trwa tegoroczna edycja „Akademii Grassroots” czyli cykl 17 konferencji skierowanych przede wszystkim do nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów i instruktorów pracujących na co dzień z dziećmi do 13. roku życia. Zajęcia i prelekcje odbędą się w każdym województwie, a wstęp na nie będzie otwarty dla wszystkich chętnych.
20 lat Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Ruszyły rozgrywki XX edycji!
7 października zakończyły się zapisy do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki, w których w przeszłości grało ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych ruszyły właśnie po raz 20! Dziewczęta i chłopcy rozpoczęli rywalizację, która już po raz siódmy swój wielki finał będzie mieć na stadionie PGE Narodowy.
Staranna selekcja, międzynarodowy test i nowe wyzwania
W rozegranym w sobotę (19 października) na stadionie Izolatora w Boguchwale towarzyskim meczu drużyn z kategorii U-14 Polacy pokonali 5:0 Ukrainę. Dla chłopców z rocznika 2006 był to pierwszy występ w narodowych barwach i jednocześnie kolejny krok w stronę gry w młodzieżowych reprezentacjach kraju.
Krok w stronę reprezentacji. W Boguchwale młodzi Polacy zagrają z Ukraińcami
W sobotę (19 października) na stadionie Izolatora w Boguchwale odbędzie się międzynarodowy mecz towarzyski pomiędzy Polską a Ukrainą w kategorii do lat 14. W biało-czerwonych strojach po raz pierwszy wystąpią chłopcy z rocznika 2006 prowadzeni przez trenerów Bartłomieja Zalewskiego i Marcina Dornę. Wstęp na to spotkanie jest wolny, początek o godzinie 12:00. Wśród powołanych na zgrupowanie jest zawodnik Stali Rzeszów – Radosław Brud oraz wychowanek Grunwaldu Budziwój, a obecnie piłkarz Zagłębia Lubin – Mateusz Skoczylas

Nasz Patronat

74706428 1377907172406147 1576316709176868864 n

XX Edycja Turnieju ZPNS

tymbark logo

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 wyniki

ZAPRASZAMY !!!

buciol

u 12

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

W rozegranym w sobotę (19 października) na stadionie Izolatora w Boguchwale towarzyskim meczu drużyn z kategorii U-14 Polacy pokonali 5:0 Ukrainę. Dla chłopców z rocznika 2006 był to pierwszy występ w narodowych barwach i jednocześnie kolejny krok w stronę gry w młodzieżowych reprezentacjach kraju.

 

Międzynarodowy mecz drużyn do lat 14 jest organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 5 lat. W przeszłości Polacy rywalizowali w nim ze Słowakami, Litwinami czy – podobnie jak tym razem – z Ukraińcami.

Spotkanie z zagranicznym rywalem było dla zawodników z jednej strony nagrodą za dotychczasową postawę, z drugiej zaś – bodźcem do dalszej pracy. – Międzypaństwowy mecz w kategorii U-14 ma przygotować zawodników do kolejnych wyzwań. Już wkrótce jednym z nich będzie walka o miejsce w najmłodszej reprezentacji Polski – tłumaczy trener naszej drużyny, Bartłomiej Zalewski. Ta najmłodsza reprezentacja, o której mówi, to U-15. Rocznik 2006 będzie ją tworzył od początku przyszłego sezonu. Pierwsza konsultacja selekcyjna odbędzie się w sierpniu 2020 roku.

Piłkarze, którzy zagrali przeciwko Ukrainie są w tym momencie najbliżej kadry, jednak droga do niej pozostaje otwarta także dla innych zawodników. O tym, jak dużo w futbolu znaczy jeden rok świadczą powołania na tegoroczny turniej UEFA Development dla chłopców z rocznika 2005. Otrzymało je 8 spośród 20 piłkarzy, którzy rok temu wystąpili w meczu U-14 przeciwko Ukrainie. – Monitoring jest o tyle ważny, że mamy pod naszymi skrzydłami bardzo dużą grupę zawodników. Warto obserwować ich rozwój na przestrzeni lat, żeby później być pewnym wyboru tych najlepszych zawodników – opowiada Zalewski.

Obserwacja kandydatów do gry w młodzieżowych reprezentacjach, a docelowo także w tej pierwszej zaczyna się bardzo wcześnie. Dość powiedzieć, że część zawodników wyselekcjonowanych na tegoroczny mecz z Ukrainą jest znanych trenerom i skautom Polskiego Związku Piłki Nożnej od kilku lat. Pierwsze obserwacje są prowadzone już w kategorii U-8, czyli najmłodszej występującej w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Mając 12 lat, zawodnicy wchodzą w dwuletni cykl zgrupowań Akademii Młodych Orłów. Zaczynają od Letniej (ci z rocznika 2006 uczestniczyli w niej po raz pierwszy w lipcu 2018 roku), a potem zaliczają Jesienną, Zimową i Wiosenną. Drugi rok cyklu ponownie rozpoczyna Letnia AMO, podczas której 80 zawodników walczy o powołanie na swój pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach. W tym roku było to spotkanie z Ukrainą.

Wszyscy zawodnicy powołani na zgrupowanie przed meczem z naszymi wschodnimi sąsiadami mieli na swoim koncie udział w co najmniej jednym zgrupowaniu Akademii Młodych Orłów. Ci najbardziej doświadczeni uczestniczyli w nich już pięciokrotnie.

Jednym z zawodników, który podąża modelową ścieżką wytyczoną przez PZPN jest kapitan naszej drużyny podczas sobotniego meczu, Mikołaj Tudruj. W maju 2018 roku wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie wygrał XVIII edycję Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Trzy miesiące później pojechał na Letnią Akademię Młodych Orłów do Gniewina. Następnie uczestniczył w kolejnych zgrupowaniach cyklu AMO, a w wakacje przeniósł się do dodatkowo z Koszalina do Akademii Lecha Poznań. W sobotę otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. – Gra dla Polski to świetne uczucie. Dla każdego z nas powołanie na ten mecz było dużym wyróżnieniem. Chcielibyśmy założyć kiedyś koszulki z orzełkiem i wiemy, że aby tak się stało musimy ciężko pracować na treningach i meczach – mówił na gorąco po zakończeniu spotkania lewonożny obrońca.

Teraz przed nim i pozostałymi zawodnikami z rocznika 2006 walka o miejsce w gronie powołanych na Jesienną Akademię Młodych Orłów, która odbędzie się w listopadzie.

19 października, Boguchwała (Izo Arena)

Polska 5:0 (1:0) Ukraina

Bramki: Karol Borys 18, Oskar Tomczyk 40, 55, 59, Mateusz Sitek 44

Polska: 1. Michał Matys (36, 12. Mateusz Mędrala) - 3. Patryk Olejnik, 2. Tymon Sobek (36, 14. Michał Gurgul), 5. Mikołaj Tudruj, 4. Igor Kuchta (36, 6. Radosław Brud), 7. Jakub Skowroński (36, 16. Oskar Droździk), 8. Karol Borys (36, 13. Adam Pieniądz), 9. Mateusz Skoczylas (36, 10. Kajetan Nowak), 11. Bartosz Kosiba (36, 17. Bartosz Borkowski), 15. Olivier Obara (36, 18. Mateusz Sitek), 20. Nikodem Stachowicz (36, 19. Oskar Tomczyk).

Ukraina: 1. Danyło Pawłow - 3. Artem Nikohosian, 4. Serhij Uzun, 7. Artem Łozowśkyj, 8. Dmytro Dymytrijew, 10. Iwan Nowyćkyj, 11. Ołeksandr Haża, 15. Dmytro Jewczew, 16. Jehor Babachanow, 17. Illa Łebid, 18. Wołodymyr Bojko. Grali także: 12. Heorhij Topałow - 2. Jehor Tretjakow, 5. Dmytro Kuźmenko, 6. Andrij Czeprakow, 9. Stanisław Fłorow, 13. Dmytro Matiaszow, 14. Jewhenij Trofymenko, 19. Ołeksij Russiew, 20. Mykyta Warsan.

Żółta kartka: Bojko (Ukraina).

Sędziowała: Beata Wosiewicz (Krosno).

Grano 2x35 minut.

Rafał Cepko - laczynaspilka.pl

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica