Przypadek pomógł wygrać Portugalii
Piłkarze reprezentacji Polski U-20 przegrali 0:1 z Portugalią w meczu w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. O porażce biało–czerwonych zdecydowała przypadkowa bramka zdobyta przez Samuela Costę udem.

DSC 0107

Na inaugurację makroregionalnego Turnieju UEFA Regions Cup, który odbywa się w Rytrze i Barcicach (woj. Małopolskie) reprezentacja Podkarpackiego ZPN pokonała Małopolski ZPN 1:0. Jedyne trafienie tego spotkania zaliczył Rafał Surmiak, skutecznie egzekwując rzut karny. W drugim meczu Świętokrzyski ZPN zremisował z Lubelskim ZPN 1:1.

Mecz mógł wyśmienicie otworzyć Patryk Zieliński, który w 6. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W odpowiedzi, Małopolski ZPN po jednej z akcji trafił do siatki bramki strzeżonej przez Korziewicza, ale sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. Z kolei tuż przed przerwą wyśmienitą okazję dla naszej drużyny zmarnował Volodymyr Khorolskyi, który z pięciu metrów główkował minimalnie obok słupka. W 50. minucie wprowadzony na plac gry w przerwie Patryk Broda zainicjował akcję lewym skrzydłem, wrzucił piłkę w pole karne, a niefortunnie wykonujący wślizg obrońca rywali zatrzymał piłkę ręką i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Surmiak, posyłając mocny, płaski strzał w lewy dolny róg.

Pomimo kilku okazji do wyrównania ze strony Małopolskiego ZPN, dzięki konsekwencji w defensywie oraz dobrej postawie Korziewicza, wynik nie uległ zmianie.

DSC 0080

Wobec remisu w drugim spotkaniu, Podkarpacie po pierwszym dniu zmagań na prowadzeniu w turniejowej tabeli. W piątek (21.06) o g. 17:00 drugie spotkanie. W Barcicach zagramy ze Świętokrzyskim ZPN.

Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-1 (0-0)
0-1 Rafał Surmiak 52 (karny)

Matthew Korziewicz – Sebastian Padiasek, Karol Adamiak, Volodymyr Khorolskyi, Jaromir Skiba (32. Sebastian Pawlak), Rafał Surmiak (89. Mateusz Krawczyk), Krystian Kazek (72. Dawid Burka), Jarosław Lis (45. Patryk Broda), Damian Skała, Dawid Pałys-Rydzik (85. Patryk Andreasik), Patryk Zieliński (55. Mateusz Kocur).