Hattrick Beniaminka Krosno. Podkarpacie wyłoniło Mistrzów Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”
Krośnieńskie zawodniczki nie miały sobie równych podczas tarnobrzeskich zmagań. Beniaminek sięgnął po zwycięstwo w każdej z trzech kategorii. W U-10 bronić będzie wywalczonego przed rokiem mistrzostwa, a w U-12 powalczy o kolejny medal. Przepustkę do Warszawy, w kat. U-10 wywalczyli chłopcy z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec, a w U-12 – SMS Igloopol Dębica.
Nowe stawki ryczałtu sędziowskiego
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w załączeniu przedstawia Tabelę zryczałtowanych stawek ekwiwalentu dla sędziów, która obowiązywać będzie od dnia 1 lipca 2019 roku. Jednocześnie wyjaśniamy, że stawki te będą obowiązywać wszystkie kluby grające w rozgrywkach na terenie województwa podkarpackiego, zarówno te, które przystąpią do programu rozliczania delegacji sędziowskich przez Biuro Podkarpackiego ZPN, jak też kluby, które w dalszym ciągu będą same płacić sędziom po zawodach i będą rozliczać ich zeznania podatkowe.
Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Droga na Stadion Narodowy prowadzi przez Tarnobrzeg
Tym razem zwycięzcy etapu powiatowego o prym na Podkarpaciu walczyć będą w Tarnobrzegu. W czwartek w szranki staną chłopcy i dziewczęta w kategoriach U-8 i U-10, a w piątek w U-12. Najlepsi z dwóch starszych roczników będą reprezentować nasze województwo na finałach krajowych, które odbędą się w Warszawie, a decydujące spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym przed meczem finału Pucharu Polski.
Cenny sprawdzian kadry Podkarpackiego ZPN
W dniach 22-24.03.2019 młodzi zawodnicy reprezentujący Podkarpacki ZPN rozegrali turniej w Głuchołazach w województwie opolskim.
Zmiany dot. badań lekarskich - informacje
W dn. 1.03.2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające kwalifikację lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń oraz wydłużające ich ważność. To przełomowa chwila dla sportowców – amatorów. Od kilkunastu lat Polski Związek Piłki Nożnej bezskutecznie walczył o zmianę niefortunnych zapisów, ograniczających dostęp do uprawiania sportu.
Rewolucja ws. badań lekarskich stała się faktem !!! Rozporządzenie wchodzi w życie !!!
- To wyjątkowy dzień, wyjątkowa chwila dla polskiej piłki – tymi słowami ogłosił opublikowanie rozporządzenia Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba. To właśnie z jego inicjatywy, przy dużym udziale Wiceministra Sprawiedliwości – Marcina Warchoła prace nad zmianą rozporządzenia nabrały rozpędu i przyniosły oczekiwany efekt. Tę radosną informację przekazano podczas specjalnie zorganizowanego meetingu prasowego u Wojewody Podkarpackiego.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

zmiany badania

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

tymbark

Tym razem zwycięzcy etapu powiatowego o prym na Podkarpaciu walczyć będą w Tarnobrzegu. W czwartek w szranki staną chłopcy i dziewczęta w kategoriach U-8 i U-10, a w piątek w U-12. Najlepsi z dwóch starszych roczników będą reprezentować nasze województwo na finałach krajowych, które odbędą się w Warszawie, a decydujące spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym przed meczem finału Pucharu Polski.

Uczestnikom przyglądać się będą m.in. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski.

Dla wszystkich biorących udział w turnieju będzie to więc niesamowita przygoda. A historia pokazuje na dodatek, że podkarpackie drużyny zazwyczaj dobrze się prezentują w stolicy naszego kraju. Przypomnijmy bowiem, że choćby przed rokiem najlepsze w swoich kategoriach okazały się dziewczynki z Beniaminka Krosno i chłopcy z AMO Rzeszów. Najpierw jednak trzeba być najlepszym w województwie.

Tu zaczynali Milik i Zieliński

W Tarnobrzegu łącznie zagra blisko 100 drużyn z 23 powiatów.

- Mamy przygotowane aż 16 boisk - mówi nam Karol Wołoszyn, jeden z koordynatorów turnieju.

- Potwierdzam, że dla każdego kto weźmie udział w finałach krajowych w Warszawie, to będzie duże przeżycie. Sam miałem przyjemność uczestniczyć w nich kilka razy - słyszymy.

W turnieju „Z Podwórka na Stadion” swoje piłkarskie kariery zaczynało wielu reprezentantów Polski, żeby wspomnieć Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Podkarpaccy piłkarze też już jednak przebijają się do seniorskiej piłki, a swoje pierwsze kroki stawiali właśnie w tych rozgrywkach.

Bartosz Bida jest wychowankiem Stali Rzeszów, a obecnie reprezentuje barwy 1-ligowych Wigier Suwałki. Do pierwszej drużyny Cracovii puka pochodzący z Jasła Michał Rakoczy, a wychowanek Beniaminka, Kacper Bieszczad jest zawodnikiem Zagłębia Lubin, a także jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Są też Bartosz Ciepiela z Legii Warszawa czy Kacper Cichoń z Pogoni Szczecin. Wszyscy ci młodzi piłkarze są już bliżej tej większej piłki, a grali w naszym turnieju - mówi Karol Wołoszyn.

- Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest dobra zabawa. Uważam, że jak jeden zawodnik z turnieju zagra w kadrze to już będzie sukces. Tutaj mniej chodzi o końcowy wynik, a bardziej o promowanie piłki nożnej - stwierdził Karol Wołoszyn.

Na każdego z uczestników czekają więc pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymają również puchary. No i otworzą sobie drogę do gry na Stadionie Narodowym. Do tego najlepsi piłkarze i piłkarki zostaną zaproszeni na Letnią Akademię Młodych Orłów.

O oprawę zadba DJ Ucho

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest jednym z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co roku tysiące dzieci, które w nim uczestniczą, mają okazję do zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności, spędzając przy tym czas na świeżym powietrzu i doskonale się bawiąc. Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki trafiają dodatkowo do notesów naszych trenerów i skautów, którzy bardzo uważnie śledzą rozgrywki od etapu finałów wojewódzkich. Wierzę w to, że część z tych młodych piłkarzy w przyszłości zadebiutuje w reprezentacji Polski i będzie stanowić o jej sile - powiedział Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

O poziom piłkarski na boiskach możemy więc być spokojni, a o oprawę tego wydarzenia zadba DJ Ucho, który prowadził już wiele imprez sportowych i nie pozwala, aby było nudno.

Początek rywalizacji w Tarnobrzegu już w czwartek o godz. 8.30.

Miłosz Bieniaszewski - GC Nowiny

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica