Hattrick Beniaminka Krosno. Podkarpacie wyłoniło Mistrzów Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”
Krośnieńskie zawodniczki nie miały sobie równych podczas tarnobrzeskich zmagań. Beniaminek sięgnął po zwycięstwo w każdej z trzech kategorii. W U-10 bronić będzie wywalczonego przed rokiem mistrzostwa, a w U-12 powalczy o kolejny medal. Przepustkę do Warszawy, w kat. U-10 wywalczyli chłopcy z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec, a w U-12 – SMS Igloopol Dębica.
Nowe stawki ryczałtu sędziowskiego
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w załączeniu przedstawia Tabelę zryczałtowanych stawek ekwiwalentu dla sędziów, która obowiązywać będzie od dnia 1 lipca 2019 roku. Jednocześnie wyjaśniamy, że stawki te będą obowiązywać wszystkie kluby grające w rozgrywkach na terenie województwa podkarpackiego, zarówno te, które przystąpią do programu rozliczania delegacji sędziowskich przez Biuro Podkarpackiego ZPN, jak też kluby, które w dalszym ciągu będą same płacić sędziom po zawodach i będą rozliczać ich zeznania podatkowe.
Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Droga na Stadion Narodowy prowadzi przez Tarnobrzeg
Tym razem zwycięzcy etapu powiatowego o prym na Podkarpaciu walczyć będą w Tarnobrzegu. W czwartek w szranki staną chłopcy i dziewczęta w kategoriach U-8 i U-10, a w piątek w U-12. Najlepsi z dwóch starszych roczników będą reprezentować nasze województwo na finałach krajowych, które odbędą się w Warszawie, a decydujące spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym przed meczem finału Pucharu Polski.
Cenny sprawdzian kadry Podkarpackiego ZPN
W dniach 22-24.03.2019 młodzi zawodnicy reprezentujący Podkarpacki ZPN rozegrali turniej w Głuchołazach w województwie opolskim.
Zmiany dot. badań lekarskich - informacje
W dn. 1.03.2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające kwalifikację lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń oraz wydłużające ich ważność. To przełomowa chwila dla sportowców – amatorów. Od kilkunastu lat Polski Związek Piłki Nożnej bezskutecznie walczył o zmianę niefortunnych zapisów, ograniczających dostęp do uprawiania sportu.
Rewolucja ws. badań lekarskich stała się faktem !!! Rozporządzenie wchodzi w życie !!!
- To wyjątkowy dzień, wyjątkowa chwila dla polskiej piłki – tymi słowami ogłosił opublikowanie rozporządzenia Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba. To właśnie z jego inicjatywy, przy dużym udziale Wiceministra Sprawiedliwości – Marcina Warchoła prace nad zmianą rozporządzenia nabrały rozpędu i przyniosły oczekiwany efekt. Tę radosną informację przekazano podczas specjalnie zorganizowanego meetingu prasowego u Wojewody Podkarpackiego.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

zmiany badania

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

             ustawa o sporcie

 Choć wprowadzenie rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców - amatorów spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem środowiska piłkarskiego, a szczególnie przedstawicieli małych klubów, to jednak pierwsze dni obowiązywania nowych przepisów pokazały, że działacze klubowi i zawodnicy chcący uzyskać orzeczenia od lekarzy pierwszego kontaktu napotykają problemy. Poprawić te mankamenty może jedynie zmiana ustawy o sporcie. I właśnie w tej sprawie działania podjęli w ubiegłym tygodniu senatorowie, a wczoraj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się kluczowe rozmowy.

 

                Przypomnijmy, że 1 marca br. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadzające w życie nowe przepisy ws. badań lekarskich dla sportowców – amatorów. W rozporządzeniu wydłużono termin obowiązywania orzeczeń, rozszerzono katalog uprawnionych do wydawania orzeczeń o lekarzy pierwszego kontaktu, a w odniesieniu do zawodników amatorów po ukończeniu 23 r. ż. obecne przepisy nie ustanawiają wymogu przeprowadzania badań (uzyskania orzeczenia lekarskiego).

 

               Pierwsze dni obowiązywania nowego rozporządzenia pokazały jednak, że zawodnicy chcący uzyskać orzeczenie napotykają na wiele problemów.
Te mankamenty mogą zostać rozwiązane tylko i wyłącznie zmianą ustawy o sporcie. Taka zmiana wymaga debaty i procedur, które musza być przeprowadzone przez dwie izby polskiego parlamentu.

 

                Mając na uwadze liczne zgłoszenia z kilku regionów Polski o napotykanych problemach wczoraj (26.03) z inicjatywy Prezesa Podk ZPN, Senatora Mieczysława Golby i Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła (byłego piłkarza – amatora), doszło do spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Ministrem Jackiem Sasinem – Sekretarzem Stanu w KPRM. W spotkaniu uczestniczyli również Wiceminister Zdrowia Zbigniew Król i Wiceminister Sportu Jan Widera. Spotkanie dotyczyło konieczności zmiany ustawy o sporcie, którą ostatnio nowelizowano w 2010 roku. Wówczas wprowadzone zmiany usunęły możliwość wprowadzenia precyzyjnego rozporządzenia w sprawie badań lekarskich które weszło w życie w dniu 1 marca br.

 

               - Będzie to projekt senacki, który wyeliminuje problematyczne kwestie, które nie mogły być zapisane w znowelizowanym rozporządzeniu. Całe piłkarskie środowisko z ogromnym entuzjazmem przyjęło wiadomość o zmianie rozporządzenia ws. badań i zapowiedzi likwidacji fikcji związanej z uzyskaniem orzeczeń. Niestety, życie pokazuje, że są luki w ustawie o sporcie z których lekarze korzystają, utrudniając tym samym dostęp do sportu dla piłkarzy – amatorów. Dalsze zmiany są możliwe tylko dzięki nowelizacji tej ustawy. Głęboko wierzę, że wczorajsze spotkanie będzie pierwszym krokiem do sensacyjnej zmiany, która w niedalekiej przyszłości raz na zawsze stworzy zapisy w całości, dając większy dostęp do uprawiania sportu przez sportowców - amatorów. – podsumował spotkanie Prezes Podkarpackiego ZPN, Senator RP – Mieczysław Golba, dodając, że jest już przygotowany projekt nowej ustawy.

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica