Stal Rzeszów z Wojewódzkim Pucharem Polski
Beniaminek II ligi pewnie pokonał występujący w klasie okręgowej Sokół Sokolniki na jego stadionie 4:0.
KOMUNIKAT w sprawie prowadzenia rozgrywek na terenie województwa Podkarpackiego od sezonu 2019/2020
Reorganizacja rozgrywek kobiet
Zarząd PZPN obradujący w dniu 23 maja 2019 roku podjął Uchwałę nr V/83 w sprawie przyjęcia projektu reorganizacji systemu kobiecych rozgrywek seniorskich i młodzieżowych wraz z planem rozwoju projektów dedykowanych piłkarstwu kobiecemu.
Awans Reprezentacji Podkarpackiego ZPN do Finałów MP
31 milionów złotych od PZPN dla regionalnej i amatorskiej piłki
Podczas czwartkowego (23.05) posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zaakceptowano projekt uchwały określającej ryczałtowe opłaty dla klubów III ligi oraz niższych klas rozgrywkowych. Zyskają na tym Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, a przede wszystkim kluby piłkarskie na poziomie amatorskim (od III ligi).

III Pielgrzymka

zaproszenie pielgrzymka

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3

zmiany badania

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

             ustawa o sporcie

 Choć wprowadzenie rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców - amatorów spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem środowiska piłkarskiego, a szczególnie przedstawicieli małych klubów, to jednak pierwsze dni obowiązywania nowych przepisów pokazały, że działacze klubowi i zawodnicy chcący uzyskać orzeczenia od lekarzy pierwszego kontaktu napotykają problemy. Poprawić te mankamenty może jedynie zmiana ustawy o sporcie. I właśnie w tej sprawie działania podjęli w ubiegłym tygodniu senatorowie, a wczoraj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się kluczowe rozmowy.

 

                Przypomnijmy, że 1 marca br. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadzające w życie nowe przepisy ws. badań lekarskich dla sportowców – amatorów. W rozporządzeniu wydłużono termin obowiązywania orzeczeń, rozszerzono katalog uprawnionych do wydawania orzeczeń o lekarzy pierwszego kontaktu, a w odniesieniu do zawodników amatorów po ukończeniu 23 r. ż. obecne przepisy nie ustanawiają wymogu przeprowadzania badań (uzyskania orzeczenia lekarskiego).

 

               Pierwsze dni obowiązywania nowego rozporządzenia pokazały jednak, że zawodnicy chcący uzyskać orzeczenie napotykają na wiele problemów.
Te mankamenty mogą zostać rozwiązane tylko i wyłącznie zmianą ustawy o sporcie. Taka zmiana wymaga debaty i procedur, które musza być przeprowadzone przez dwie izby polskiego parlamentu.

 

                Mając na uwadze liczne zgłoszenia z kilku regionów Polski o napotykanych problemach wczoraj (26.03) z inicjatywy Prezesa Podk ZPN, Senatora Mieczysława Golby i Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła (byłego piłkarza – amatora), doszło do spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Ministrem Jackiem Sasinem – Sekretarzem Stanu w KPRM. W spotkaniu uczestniczyli również Wiceminister Zdrowia Zbigniew Król i Wiceminister Sportu Jan Widera. Spotkanie dotyczyło konieczności zmiany ustawy o sporcie, którą ostatnio nowelizowano w 2010 roku. Wówczas wprowadzone zmiany usunęły możliwość wprowadzenia precyzyjnego rozporządzenia w sprawie badań lekarskich które weszło w życie w dniu 1 marca br.

 

               - Będzie to projekt senacki, który wyeliminuje problematyczne kwestie, które nie mogły być zapisane w znowelizowanym rozporządzeniu. Całe piłkarskie środowisko z ogromnym entuzjazmem przyjęło wiadomość o zmianie rozporządzenia ws. badań i zapowiedzi likwidacji fikcji związanej z uzyskaniem orzeczeń. Niestety, życie pokazuje, że są luki w ustawie o sporcie z których lekarze korzystają, utrudniając tym samym dostęp do sportu dla piłkarzy – amatorów. Dalsze zmiany są możliwe tylko dzięki nowelizacji tej ustawy. Głęboko wierzę, że wczorajsze spotkanie będzie pierwszym krokiem do sensacyjnej zmiany, która w niedalekiej przyszłości raz na zawsze stworzy zapisy w całości, dając większy dostęp do uprawiania sportu przez sportowców - amatorów. – podsumował spotkanie Prezes Podkarpackiego ZPN, Senator RP – Mieczysław Golba, dodając, że jest już przygotowany projekt nowej ustawy.

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica