Wyjątkowy wieczór tuż, tuż…
Najlepsi piłkarze i piłkarki, trenerzy oraz wychowawcy młodzieży, specjaliści od gry na hali i wyróżniające się w minionym roku zespoły, znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody Podkarpacka Nike w Plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo, nagrodzeni zostaną także działacze, samorządowcy oraz sponsorzy wspierający futbol w naszym regionie. Przygotowania do XVII Gali Piłkarskiej Podkarpacka NIKE 2018 r. są już na ostatniej prostej. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będzie blisko 450 osób odbędzie się w piątkowy wieczór, 22 lutego w Hotelu Łańcut.
Kursokonferencja w Krośnie - Zapraszamy !
REWOLUCJA W SPRAWIE BADAŃ LEKARSKICH DLA SPORTOWCÓW CORAZ BLIŻEJ !!!
Prezentujemy historię prac nad zmianą rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców, o którą świat sportowy walczył od 2004 roku, kiedy to była ostatnia zmiana przepisów w tym zakresie. Wreszcie, po kilkunastu latach bezskutecznych prób, sprawa nabrała tempa i wkrótce może być końcowy efekt zadowalający uprawiających sport dzieci i młodzieży, a także wielu działaczy, trenerów, a przede wszystkim zawodników – amatorów.
Trwają konsultacje ws. zmiany rozporządzenia dot. badań lekarskich
Minister Zdrowia przesłał właśnie do konsultacji projekt nowego rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców zakładający zmiany, o które od dawna walczył m.in. Polski Związek Piłki Nożnej. - To może być przełomowa chwila w zakresie badań lekarskich dla sportowców – zapowiada Senator RP Mieczysław Golba.
Podkarpacka Nike 2018. Kapituła wybrała wyróżnionych
Poznaliśmy wyróżnione trójki w XVII plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Kapituła Gali w skład, której wchodzą działacze Podkarpackiego ZPN oraz przedstawiciele patronów medialnych, zdecydowała o wyborze wyróżnionych. Spośród kandydatów do tytułu z największą liczbą głosów zostanie wyłoniony zwycięzca, tradycyjnie ogłoszony podczas Gali.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

SPONSOR XVII GALI

pekao

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

ubezp

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

u 12 0

Drużyna SPEC Stali Łańcut sięgnęła po zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-12. W nagrodę podopieczni Kamila Macha wywalczyli przepustkę na finał krajowy do Warszawy, który odbędzie się w dn. 16-17 lutego. – To historyczna chwila i największy sukces w naszej historii. Nie dość, że jesteśmy najlepsi w województwie, to znaleźliśmy się w gronie najlepszych drużyn w Polsce – mówił tuż po zakończeniu rywalizacji w Arłamowie Prezes Krzysztof Mączka

Podobnie jak przed tygodniem ponownie Hala Sportowa Hotelu „Arłamów” była miejscem zmagań finalistów – reprezentantów Okręgów i Podokręgów, którzy walczyli o przepustkę do warszawskiego finału.

W wyniku losowania do gr. A trafili AP Sanok, Stal Łańcut, Beniaminek Krosno oraz Igloopol Dębica. Do grupy B los przydzielił Orlika Przemyśl, Czarnych Oleszyce, Stal Rzeszów oraz AP Stalowa Wola.

O ile w rywalizacji grupowej rozgrywki toczyły się swoim rytmem, o tyle w decydujących rozstrzygnięciach emocji było sporo.

u 12 1

By wyłonić zdobywcę trzeciego miejsca, potrzebna była seria rzutów karnych, bowiem po regulaminowym czasie gry był remis 1 do 1. Swoją rolę w konkursie odegrał Jakub Jaroch, wybrany ostatecznie najlepszym bramkarzem turnieju, który najpierw, obronił karne egzekwowane przez rywali, a następnie skutecznie trafił z 5 m. i za chwilę utonął w objęciach kolegów.

u 12 2

Zacięte i emocjonujące było spotkanie finałowe. Nie mogło być inaczej skoro spotkały się w nim dwie Stale. Postawą na parkiecie potwierdziły, że przydomek drużyny nie jest przypadkowy. Łańcucianie dość szybko bo już w 2 minucie za sprawą, wybranego ostatecznie najlepszym zawodnikiem turnieju, Dominika Gujdy objęli prowadzenie i skutecznie odpierali kontry rywali. Dodatkowo, w końcowej fazie finału, grali w osłabieniu, gdy za faul, dwuminutowym wykluczeniem został ukarany pierwszy bramkarz Stali. Podopieczni Kamila Macha przetrwali jednak napór rywali i równo z syreną oznajmującą koniec spotkania odtańczyli taniec zwycięstwa, a grupa rodziców zgromadzona na trybunach odśpiewała: „Zwycięstwo mamy, na Puchar Bońka czekamy…

Nie mamy nic przeciwko, żeby łańcucianie przywieźli trofeum ze stolicy.

u 12 3

Przypomnijmy, że w kat. U-11 awans wywalczyła drużyna SMS Rzeszów i to właśnie te dwie ekipy będą reprezentować Podkarpacie w finale krajowym. Finałowe zmagania w połowie lutego w Warszawie.

Wyniki Turnieju:

AP Sanok 0-1 Stal Łańcut

Beniaminek 0-2 Igloopol Dębica

Orlik Przemyśl 1-0 Czarni Oleszyce

Stal Rzeszów 2-0 AP Stalowa Wola

Stal Łańcut 1-0 Igloopol Dębica

AP Sanok 1-0 Beniaminek Krosno

Czarni Oleszyce 4-0 AP Stalowa Wola

Orlik 1-2 Stal Rzeszów

Beniaminek 2-1 Stal Łańcut

Igloopol 1-2 AP Sanok

Stal Rzeszów 2-0 Czarni Oleszyce

AP Stalowa Wola 1-1 Orlik Przemyśl

O III m.

Orlik Przemyśl 1-1 k. 3-2 AP Sanok

Finał

Stal Łańcut 1–0 Stal Rzeszów

Król Strzelców – Kacper Plichta (Stal Rzeszów)

Bramkarz Turnieju – Jakub Jaroch (Orlik Przemyśl)

Najlepszy obrońca – Hubert Kędziora (Orlik Przemyśl)

Najlepszy zawodnik – Dominik Gujda (Stal Łańcut)

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica

|