XVI Gala Piłkarska - fotogaleria
XVI Gala Piłkarska - fotogaleria
XVI Gala Piłkarska - fotogaleria
Nagrody w XVI plebiscycie Podkarpacka NIKE 2017 rozdane !
Mateusz Cholewiak piłkarzem roku, Patrycja Motyka najlepszą zawodniczką, a Stal Mielec najlepszą drużyną minionego roku. To najważniejsze rozstrzygnięcia XVI plebiscytu Podkarpacka NIKE 2017. Nagrody rozdano, podobnie jak przed rokiem, w progach hotelu Łańcut, a wydarzenie na żywo obserwowało blisko 500 osób w tym przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz najważniejsze władze regionu.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Obsada sędziowska

obsada

Szkolenie

rada

szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

Galeria

zdjecia

Wideo

video

UWAGA WAŻNE!

wazne

Biuletyn

okladka

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

futsal2Góral Tryńcza okazał się najlepszy w finałowym turnieju Wojewódzkiego Pucharu Polski w Futsalu. W zmaganiach rozegranych w niedzielę (11.12) w Łańcucie zespół Roberta Kurosza obronił trofeum wywalczone przed rokiem.


- Wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju finałowym należą się gratulacje za stworzenie bardzo ciekawych pojedynków. Góral potwierdził swoją klasę i obronił trofeum. Życzę Robertowi Kuroszowi i jego podopiecznym dalszych sukcesów w tych rozgrywkach już na arenie krajowej – powiedział Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który wręczył zwycięskiej drużynie efektowne trofeum.

futsal6

Strażak lepszy o jedno trafienie
Losowanie przeprowadzone pół godziny przed pierwszym meczem wyłoniło pary półfinałowe. W pierwszym spotkaniu Sportowy Klub Pożarniczy Strażak Rzeszów zmierzył się z drużyną GKS Futsal Zarzecze. Oba zespoły znalazły się w finałowej rywalizacji po wygranych eliminacjach. Strażacy rozpoczęli od dwubramkowego prowadzenia za sprawą goli Grzegorza Krzaka oraz Andrzeja Soboty. Kontaktowe trafienie na konto Zarzecza zanotował Dariusz Garbarz, ale na odpowiedź rzeszowian nie trzeba było długo czekać. Strażak za sprawą Tomasza Tesznara podwyższył prowadzenie, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Strażaków 3:2, a rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Maciej Sobczak.

futsal10
W drugim półfinale doszło do starcia faworytów turnieju, czołowych drużyn II ligi. Gospodarz zmagań – SPAR Łańcut – zmierzył się z obrońcą tytułu – Góralem Tryńcza. Choć przed spotkaniem można było się spodziewać zaciętego starcia to jednak tak było tylko na początku. Na trafienie Krzysztofa Karwackiego, odpowiedział kapitan SPAR-u Sebastian Kłeczek. Później mecz toczył się pod dyktando drużyny Roberta Kurosza. 8:2 to najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać łańcucian w tym spotkaniu. Karwacki dorzucił jeszcze dwa trafienia czym skompletował hat tricka. Dwa trafienia zaliczył Krzysztof Pietluch, a po jednej Dawid Pigan, Mateusz Staroń oraz Krzysztof Bigas. Dla SPAR-u trafił jeszcze Osiniak, ale na więcej podopiecznych Marka Surówki nie było stać.
Finałowy popis Pigana

futsal9
Zanim doszło do decydujących pojedynków wieczoru kibicom zgromadzonym w hali łańcuckiego MOSiR-u czas umilił występ zespołu „QUEST” z Głuchowa. Mecz o trzecie miejsce mógł się podobać. Na dwubramkowe prowadzenie Zarzecza za sprawą Patryka Strawy, SPAR odpowiedział dwoma trafieniami Grzegorza Bekierskiego i wszystko rozpoczynało się od początku. Końcówkę jednak lepiej wytrzymali goście i to podopieczni Mariusza Surmiaka ostatecznie tryumfowali 5:3.
W ostatnim pojedynku wieczoru Strażacy długo dotrzymywali tempa Góralowi, ale ostatecznie brakło im sił. Świetny mecz zanotował Dawid Pigan, który czterokrotnie trafił do siatki rywala. Jedno trafienie dołożył Krzysztof Karwacki. Honorowe trafienie dla Strażaków zaliczył Marcin Korzonek. Górale tym samym obronili tytuł zdobyty przed rokiem i ponownie będą reprezentować Podkarpacie na arenie ogólnopolskiej.

futsal7W ceremonii rozdania nagród uczestniczyli prezes Mieczysław Golba, członkowie Zarządu Podkarpackiego ZPN – Kamil Hajduk i Krzysztof Mączka, a także dyrektor łańcuckiego MOSiR-u – Jerzy Hałka oraz Stanisław Róg jako przedstawiciel Podokręgu Rzeszów. 
Wyniki turnieju finałowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (hala MOSiR Łańcut)
Półfinały
Strażak Rzeszów – GKS Futsal Zarzecze 3-2
Góral Tryńcza – SPAR Łańcut 8-2

Mecz o 3.miejsce
Futsal Zarzecze – SPAR Łańcut 5-3
Finał
Góral Tryńcza – Strażak Rzeszów 5-1

Nagrody indywidualne

futsal8Zawody prowadzili najlepsi obecnie futsalowi sędziowie Podkarpacia - Jan Gawle, Paweł Wałęga oraz Michał Potępa.

Najlepszy bramkarz: Robert Kurosz (Góral)
Najlepszy zawodnika: Tomasz Buda (Strażak)


Zdjęcia Piotr Dubiel
Pozostałe Zdjęcia:
https://www.facebook.com/futsal.podkarpacki/photos/pcb.1597276450581711/1597274673915222/?type=3&theater

futsal1

futsal3

futsal4

futsal5

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica