Polska – Niemcy U-20. Rusza rezerwacja biletów!
Z drobnym opóźnieniem ogłaszamy możliwość rezerwacji biletów na międzynarodowy mecz reprezentacji, który 7 października o g. 18:00 zostanie rozegrany w Rzeszowie. Gorąco wierzymy, że stadion wypełni się do ostatniego miejsca!
Sanok centrum polsko-słowackiej myśli szkoleniowej
Obiekty Wiki Sanok, przez dwa dni (10-11.09) zamieniły się w centrum sportowo-szkoleniowe, na potrzeby organizacji drugiej części projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
Reprezentacja wraca do Rzeszowa!
Stadion Miejski w Rzeszowie ponownie będzie areną zmagań reprezentacji narodowej. Tę radosną informację przekazali podczas wspólnej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Mecz U-20 Polska – Niemcy rozgrywany w ramach Turnieju 8 Narodów zostanie rozegrany 7 października (czwartek) o g. 18:00.
Futbol ponad granicami zawita do Sanoka
Po szkoleniach online, które miały miejsce w poprzednim kwartale, czas na kolejny etap Projektu dofinansowanego przez Euroregion Karpacki.
KEEZA sponsorem Podkarpackiego ZPN
Oficjalnie wszystkie rozgrywki od kl. O do kl. B na Podkarpaciu zyskały sponsora tytularnego. Dziś, podczas konferencji prasowej w siedzibie Podkarpackiego ZPN podpisano umowę partnerską. Podczas meetingu Prezes Golba poinformował także, że Podkarpacie ponownie będzie gościć Reprezentację Narodową.
Mieczysław Golba Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej!!!
Podczas wczorajszego Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego piłkarskiej centrali Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej został wybrany Wiceprezesem ds. Zagranicznych. Nowym sternikiem polskiej piłki został Cezary Kulesza.

TOMADEX

logo tomadex wektory illustrator

Polska - Niemcy U-20

POLSKA U20 1200 1200 ok

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Futbol ponad granicami

plakat A3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

banner na strony wzór maj 2021

kahlenberg banner wzpn sedziowie 777x450px 003

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

POLSKA NIEMCY U20 1920 880 ok

Po trzech dniach rezerwacji biletów w komplecie zapełniona została trybuna wschodnia. Przy takim tempie rezerwacji wszystko wskazuje na to, że mecz odbędzie się przy komplecie publiczności. – Dlatego zachęcam, by nie zostawiać rezerwacji na ostatnią chwilę, bowiem może się okazać się, że biletów zwyczajnie braknie – przestrzega Prezes Mieczysław Golba. Mecz Polska – Niemcy U-20, 7 października na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Rezerwację biletów uruchomiliśmy we wtorek (21.09), przed weekendem zostały zarezerwowane niemal wszystkie wejściówki na nową trybunę – zostały pojedyncze sztuki. To tylko pokazuje, jakim zainteresowaniem cieszy się mecz reprezentacji w stolicy naszego regionu.

Rezerwacja trwa na stronie bilety.podkarpackizpn.pl

Nasi w kadrze!

Tymczasem dziś poznaliśmy powołania na mecz w Rzeszowie. Wśród powołanych znalazły się podkarpackie akcenty.

W gronie wybranych przez trenera Miłosza Stępińskiego znalazł się zawodnik Apklan Resovii Bartłomiej Eizenchart, a także byli gracze Karpat Krosno Kacper Bieszczad, Karol Knap i Gabriel Kobylak.

Polacy zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej rozpoczną w poniedziałek, 4 października. Reprezentacja Niemiec na bazę wybrała hotel Hilton w Rzeszowie, a trenować będzie na stadionie Resovii. Dzień przed meczem obie drużyny odbędą oficjalny trening na boisku meczowym. Pierwszy gwizdek spotkania Polska – Niemcy, we czwartek, 7 października o g. 18:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP Sport.


Pełna lista zawodników powołanych na zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej oraz towarzyskie mecze z Niemcami (7 października, 18:00, Rzeszów) i Norwegią (11 października, 15:00, Lillestroem).

Lista powołanych zawodników:

Jan Biegański (Lechia Gdańsk)

Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin)

Bartłomiej Eizenchart (Apklan Resovia)

Jakub Iskra (Śląsk Wrocław)

Wojciech Kamiński (Zagłębie Sosnowiec)

Karol Knap (Cracovia)

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice)

Dawid Kocyła (Wisła Płock)

Marcel Lotka (Hertha BSC)

Kacper Łopata (Sheffield United)

Mateusz Maćkowiak (Odra Opole)

Aleksander Paluszek (FK Pohronie)

Patryk Peda (SPAL Ferrara)

Dominik Piła (Chrobry Głogów)

Kacper Radkowski (Śląsk Wrocław)

Maciej Rosołek (Arka Gdynia)

Kacper Skibicki (Legia Warszawa)

Karol Struski (Jagiellonia Białystok)

Filip Szymczak (GKS Katowice)

Maksymilian Tkocz (Odra Opole)

Olivier Wypart (Śląsk Wrocław)

Kacper Zych (MFK Karvina)

Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk)

POLSKA NIEMCY U20 1920 880 ok

Z drobnym opóźnieniem ogłaszamy możliwość rezerwacji biletów na międzynarodowy mecz reprezentacji, który 7 października o g. 18:00 zostanie rozegrany w Rzeszowie. Gorąco wierzymy, że stadion wypełni się do ostatniego miejsca!

Kilkudniowy poślizg spowodowany był finalizacją rozmów i tworzenia systemu do generowania wejściówek. Dzięki współpracy z firmą WASKO, która obsługuje system biletowy Stadionu Miejskiego w Rzeszowie, miejsce na stadionie możemy zarezerwować on-line, cały proces powinien przebiec bezproblemowo, a bilety wydrukujemy w domu.

Jak dokonać rezerwacji?

Bardzo prosto. Za pośrednictwem strony bilety.podkarpackizpn.pl ­

Po założeniu konta wystarczy wybrać miejsce na stadionie, podać wymagane dane (imię, nazwisko oraz nr PESEL) i wygenerować bilety.

W odpowiedzi na zainteresowanie szkółek piłkarskich, które zgłaszały chęć zamówień grupowych, umożliwiliśmy trenerowi/opiekunowi zarezerwowanie aż 50 biletów!

POLSKA U20 800 1000 ok

Ważne dla zaszczepionych!

Przy rejestracji, jest możliwość dobrowolnego potwierdzenia faktu wykonania szczepienia ochronnego przed COVID-19, mającego miejsce przynajmniej 14 dni wcześniej. Potwierdzenie to posłuży wyłącznie w celu ustalenia liczby zaszczepionych uczestników wydarzenia, zgodnie z wymogami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii.

Osoba zaszczepiona, która potwierdzi ten fakt na swoim koncie na stronie z biletami, nie będzie wliczana do limitu osób mogących obejrzeć mecz z trybun, a co za tym idzie zwolni dodatkowe miejsca osobom niezaszczepionym.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia na Stadionie!

 DSC0229

sanok0

Obiekty Wiki Sanok, przez dwa dni (10-11.09) zamieniły się w centrum sportowo-szkoleniowe, na potrzeby organizacji drugiej części projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Miejsce zostało wybrane nie przypadkowo. Oprócz wspaniałej infrastruktury sportowej, kluczową rolę odegrała odległość od Koszyc.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem szkolenia. Podczas swoich roboczych spotkań trenerzy oraz sędziowie mieli okazję przedyskutować oraz zrealizować zajęcia praktyczne na boisku.

 - Jest to bardzo dobry pomysł. Podczas szkolenia, zarówno online, jak i tego stacjonarnego dowiedziałam się, że przykładowo warto zwrócić uwagę na intensywną rozgrzewkę. Wcześniej nie zwracałam na to, aż tak dużej uwagi – powiedziała Timea Brutvanowá, która od pięciu lat jest piłkarskim rozjemcą na słowackich boiskach, zapytana co sądzi o takim projekcie.

sanok8

 Po części szkoleniowej rozegrano dwumecz kadr. Walki i zaangażowania nie można było odmówić żadnej z reprezentacji.

- To bardzo intensywny czas, dziękuję przedstawicielom Podkarpackiego ZPN na czele z prezesem Jackiem Adamskim za pomysł i realizację tego projektu. Sędziowie i trenerzy ciągle muszą się rozwijać, a wymiana zdań i poglądów na tematy z sąsiadami zza granicy to jeden z kolejnych kroków do tego wspomnianego rozwoju – mówił podczas wieczornego spotkania uczestników projektu, Marcel Eperješi sekretarz Koszyckiego Związku Piłki Nożnej, koordynujący wyjazd ze strony Słowaków.

sanok5

 Dużą rolę w całości projektu jako tłumacz odegrał Peter Basista, były gracz Stali Rzeszów, a ostatnio absolwent kursu UEFA B organizowanego przez nasz Związek.

Każdy z młodych uczestników projektu oprócz wspomnień wyjechał z Sanoka z pamiątkowym medalem oraz zestawem gadżetów.

Pomimo bariery językowej, wizycie Słowaków w Sanoku towarzyszyła bardzo dobra, rodzinna atmosfera. W końcu, futbol jest ponad granicami…

sanok7

sanok2

sanok4

sanok6

sanok3

sanok1

konfa2

Stadion Miejski w Rzeszowie ponownie będzie areną zmagań reprezentacji narodowej. Tę radosną informację przekazali podczas wspólnej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Mecz U-20 Polska – Niemcy rozgrywany w ramach Turnieju 8 Narodów zostanie rozegrany 7 października (czwartek) o g. 18:00.

Reprezentacja wraca na Podkarpacie po dwuletniej przerwie. W 2019 roku gościliśmy Portugalię (0:1), a wcześniej, w 2017 r. – Szwajcarię.

- Stadion Miejski zyskał bardzo dobre oświetlenie oraz nową murawę, dlatego cieszymy się że udało się porozumieć z Panem Prezydentem i mecz odbędzie się w stolicy naszego regionu – mówił podczas konferencji Prezes Mieczysław Golba.

Po przymusowej przerwie spowodowanej obostrzeniami koronawirusowych, po blisko rocznej przerwie, młodzi piłkarze ponownie walczą w ramach Turnieju 8 Narodów. Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Miłosza Stępińskiego reprezentacja U-20 rozegrała na początku września. Przegrała 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowała.

- Gorąco więc liczymy, że w Rzeszowie będzie pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach, zwłaszcza że w historii mieliśmy bezbramkowy remis ze Szwajcarią i porażkę 0:1 z Portugalią, czas na zwycięstwo! – zakończył prezes Golba

- Ogromnie się cieszymy, że Polski Związek Piłki Nożnej, którego od niedawna jest Pan Wiceprezesem powierzył Podkarpackiemu ZPN organizację meczu, a nasza radość jest tym większa, że to właśnie w Rzeszowie zostanie rozegrany mecz z Niemcami – mówił Prezydent Konrad Fijołek, jednocześnie gratulując wyboru na funkcję Wiceprezesa.

konfa1

To wydarzenie wyjątkowe, dlatego też chcemy, by było ono dostępne dla wszystkich i by jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym święcie piłki nożnej dlatego podjęliśmy decyzję o bezpłatnym wstępie na mecz, ale każda osoba musi posiadać wejściówkę.

Aktualnie finalizujemy rozmowy z firmą obsługującą system biletowy na Stadionie Miejskim, informację o sposobie dystrybucji wejściówek będą podane do publicznej wiadomości najprawdopodobniej do końca tygodnia. – informował Prezes Podkarpackiego ZPN.

Ze względu na aktualne obostrzenia możliwe jest 50 % obłożenie stadionu, ale do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych więc stadion może być pełny! Zapraszamy serdecznie szkółki piłkarskie, kluby sportowe oraz szkoły na to wydarzenie.

Reprezentacja U-20 wraca do rywalizacji po pandemicznej przerwie. Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Miłosza Stępińskiego biało-czerwoni rozegrali na początku września. Przegrali 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowała.

konfa3

 

Reprezentacja Polski wybrała na zgrupowanie Wolę Chorzelowską i tam też będzie trenować. Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek, 4 października, a po meczu w Rzeszowie, Polacy wylecą na mecz do Norwegii.

Niemcy zamieszkają w hotelu Holiday Inn Express w Jasionce przy lotnisku, a treningi odbędą na Stadionie Resovii.

Dzień przed meczem obie drużyny odbędą oficjalny trening na Stadionie Miejskim

Wśród powołanych na ostatnie zgrupowanie był Bartłomiej Eizenchart z Resovii, a także związani z naszym regionem, wychowanek Karpat Krosno Karol Knap (Cracovia) oraz Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin), z przeszłością w Beniaminku oraz Karpatach.

Sztab Szkoleniowy Reprezentacji Polski

I trener: Miłosz Stępiński

II trener: Arkadiusz Miklosik

II trener/video analityk: Zygmunt Biliński

Trener przyg. mot.: Grzegorz Arłukowicz

Trener bramkarzy: Maciej Borowski

Kierownik: Maciej Szczodrowski

Fizjoterapeuta: Maciej Zieliński

Masażysta: Krzysztof Wilk

Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski

Kitmen: Daniel Maciejewski

Reprezentacja Niemiec ostatnie mecze

Wygrana 2:0 z Czechami na wyjeździe i remis 1:1 z Norwegią u siebie

Po meczu w Rzeszowie, Niemców czeka pojedynek z Rumunią u siebie

Historia pojedynków 17 meczów, 8 zwycięstw Niemców, 3 remisy, 6 zwycięstw Polski, bramki 28:19

Ranking FIFA Polska 27. miejsce, Niemcy 16. Miejsce

Czym jest Turniej Ośmiu Narodów?

W 2017 roku UEFA założyła tzw. Under 20 Elite League, znaną też jako europejską Elite League. W tych ramach odbywa się Turniej Ośmiu Narodów. Jest to turniej towarzyski dla drużyn narodowych do lat 20, następca Turnieju Czterech Narodów, który odbywał się we wcześniejszych latach.

Odbywał się on corocznie od 2001 roku z udziałem − jak nazwa wskazuje − czterech reprezentacji. W 2011 roku jednym ze stałych uczestników została Polska. Biało-czerwoni byli zresztą triumfatorami dwóch edycji Turnieju Czterech Narodów: w latach 2014/15 i 2016/17, rywalizując z Włochami, Niemcami i Szwajcarią.

Pierwszymi zwycięzcami nowych powiększonych rozgrywek zostali Niemcy w sezonie 2017/18. Kolejną edycję wygrali Holendrzy. Z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 nie odbyły się za to dwie kolejne odsłony. Turniej Ośmiu Narodów powrócił jednak jesienią 2021 roku.

W tej edycji reprezentacje Holandii i Szwajcarii zastąpiły Rumunia i Norwegia.

Aktualna Tabela

1. Niemcy     2 4 3- 1

2. Anglia     1 3 6- 1

3. Włochy     1 3 2- 0

4. Rumunia     2 3 3- 7

5. Norwegia   1 1 1- 1

6. Portugalia 2 1 1- 2

7. Polska     2 1 0- 2

8. Czechy     1 0 0- 2

Terminarz dalszych meczów Turnieju Ośmiu Narodów:

Czwartek, 7 października 2021 roku:

Anglia – Włochy

Portugalia – Norwegia

Rumunia – Czechy

Polska – Niemcy

Poniedziałek, 11 października 2021 roku:

Niemcy – Rumunia

Norwegia – Polska

Wtorek, 12 października 2021 roku:

Czechy – Anglia

Włochy – Portugalia

Czwartek, 11 listopada 2021 roku:

Portugalia – Anglia

Rumunia – Polska

Włochy – Czechy

Poniedziałek, 15 listopada 2021 roku:

Włochy – Rumunia

Czechy – Norwegia

Wtorek, 16 listopada 2021 roku:

Niemcy – Portugalia

Czwartek, 24 marca 2022 roku:

Portugalia – Czechy

Polska – Anglia

Rumunia – Norwegia

Włochy – Niemcy

Poniedziałek, 28 marca 2022 roku:

Czechy – Polska

Norwegia – Włochy

Anglia – Niemcy

Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN informuje o możliwości zgłaszania drużyn do eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu na sezon 2021/2022r. Przypominamy, że Futsal Młodzieżowy jest dyscypliną punktowaną w Ministerialnym programie Systemu Sportu Młodzieżowego. Zgłoszenia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w termin do 30.09.2021r z zaznaczeniem w których kategoriach klub chce uczestniczyć.
Kategorie i miejsca w których odbywać się będą turnieje finałowe MMP w Futsalu:


• MMP U-15 kobiet Finały Poznań,
• MMP U-17 kobiet Finały Żory.
• MMP U-19 kobiet Finały Kraków.
• MMP U-13 chłopców Finały Wilkowice.
• MMP U-15 chłopców Finały Lubawa.
• MMP U-17 chłopców Finały Chorzów.
• MMP U-19 chłopców Finały Bochnia.

Zgłoszenia i więcej informacji można śledzić na stronie MMP www.futsalmmp.pl