Kolejny rekord pobity!
Blisko 350 trenerów drużyn z regionu oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół z terenu całego województwa wzięło udział w kolejnej odsłonie kursokonferencji szkoleniowej „Grassroots” organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy ze Związkami Wojewódzkimi. Tegoroczne szkolenie, podobnie jak przed rokiem, odbyło się w hali MOSiR-u w Łańcucie.
Kursokonferencja już niebawem
KURS TRENERÓW UEFA A ZAKOŃCZONY
W obecności Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby, prestiżowy kurs trenerów UEFA A organizowany przez Wydział Szkolenia został pomyślnie zakończony. Kurs trwał od 10 grudnia 2016 r. do 19 października br.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Obsada sędziowska

obsada

Szkolenie

rada

szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

Galeria

zdjecia

Wideo

video

Biuletyn

okladka

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

DSC 0336

W rozgrywanym w Łodzi (26.06-02.07.2016 r.) Turnieju o Puchar W. Smolarka (mistrzostwa Polski rocznika 2002) reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zdobyła brązowy medal.

Jest to duży sukces tej drużyny, która drugi rok z rzędu (w 2015 r. srebrny medal w U-13), stanęła na podium. - W grupie przyszło nam rywalizować z reprezentacjami: Warmińsko- Mazurskiego ZPN, Dolnośląskie ZPN (w składzie 11 zawodników Zagłębia Lubin, 5 Śląska Wrocław) oraz Wielkopolskiego ZPN (14 zawodników Lecha Poznań). Był to silny zestaw rywali, w którym inne zespoły uchodziły za faworytów – powiedział Dariusz Liana, trener naszej ekipy.
W pierwszym meczu z Warmińsko-Mazurskim ZPN, jeszcze 12 min. przed końcem meczu to rywale prowadzili 1-0. Dzięki determinacji naszych piłkarzy udało im się odwrócić losy spotkania i wygrać 2-1. – W kolejnym spotkaniu na naszej drodze stanął jeden z faworytów - Dolnośląski ZPN. Chłopcy rozegrali świetne zawody i wygrali 3-0. Aby awansować do finału, potrzebowaliśmy remisu z Wielkopolskim ZPN, ale to rywale zagrali skuteczniej i wygrali 2-0, a nam pozostała walka o brąz – wspominał trener Liana.
W tym spotkaniu nasz zespół trafił na kolejnego wymagającego rywala – Zachodniopomorski ZPN. Tym razem jednak podopieczni trenera Liany i Krzysztofa Husa, nie wypuścili szansy z rąk i pokonali przeciwników 2-0.
- Cieszymy się z kolejnego medalu tej drużyny, ale też już wiemy, że o kolejny sukces za rok będzie jeszcze trudniej. Kilku naszych reprezentantów zmienia latem kluby, idą dop innych województw i automatycznie wypadną z naszej kadry. Mistrzostwa, które odbyły się w Łodzi i okolicy obserwował trener reprezentacji Polski U-14 Robert Wójcik. Szkoleniowiec chwalił nasz zespół, być może zaowocuje to kilkoma powołaniami dla naszych chłopców do jego drużyny – dodał nasz rozmówca.

Kadra Podkarpackiego ZPN: Bieszczad Kacper, Kosak Dawid, Gierczak Miłosz, Baran Arkadiusz, Dziadosz Szymon, Setlik Maciej (wszyscy Karpaty MOSiR Krosno), Potoczny Oskar, Kramarz Adam, Sadłocha Kacper, Duszkiewicz Kamil, Kozłowski Jan (wszyscy Stal Mielec), Usarz Sebastian, Sonciński Maciej (obaj Resovia Rzeszów), Kuchyt Patryk, Wydra Kacper (obaj Stal Stalowa Wola), Stańko Sylwester (Unia Nowa Sarzyna), Kędzior Dominik (Igloopol Dębica), Kobylak Gabriel (Ekoball Sanok).
I Trener: Dariusz Liana
II Trener: Krzysztof Hus
Kierownik: Marian Kosak

DSC 0353

TURNIEJ O PUCHAR WŁODZIMIERZA SMOLARKA
WARMIŃSKO-MAZURSKI ZPN - PODKARPACKI ZPN 1-2 (1-0)
1-0 - J. Chojnowski (18.), 1-1 - K. Sadłocha (48., as. M. Gierczak), 1-2 - K. Duszkiewicz (52., as. J. Kozłowski).
Podkarpacki ZPN: Gabriel Kobylak - Maciej Sonciński, Dawid Kosak, Oskar Potoczny, Jan Kozłowski - Patryk Kuchyt (23. Maciej Setlik), Arkadiusz Baran, Miłosz Gierczak (59. Dominik Kędzior), Kacper Sadłocha, Szymon Dziadosz (40. Adam Kramarz) - Kamil Duszkiewicz

PODKARPACKI ZPN - DOLNOŚLĄSKI ZPN 3-0 (3-0)
1-0 - A. Kramarz (5., as. K. Duszkiewicz), 2-0 - K. Sadłocha (10., as. M. Gierczak), 3-0 - K. Duszkiewicz (16., as. M. Gierczak)
Podkarpacki ZPN: K. Bieszczad - M. Sonciński (55. S. Stańko), Dawid Kosak, Oskar Potoczny, Jan Kozłowski - A. Baran, M. Gierczak (58. Sz. Dziadosz), K. Sadłocha (55. K. Wydra), A. Kramarz (44' P. Kuchyt), D. Kędzior (58. M. Setlik) - K. Duszkiewicz (46. S. Usarz)

PODKARPACKI ZPN - WIELKOPOLSKI ZPN 0-2 (0-1)
0-1 - F. Marchiński (9.), 0-2 - F. Szymczak (57.)
Podkarpacki ZPN: K. Bieszczad – M. Sonciński (48. Sz. Dziadosz), D. Kosak, O. Potoczny, J. Kozłowski - A. Baran, M. Gierczak (54' M. Setlik), A. Kramarz (40. P. Kuchyt), D. Kędzior (37. O. Wydra), K. Sadłocha - K. Duszkiewicz

PODKARPACKI ZPN - ZACHODNIOPOMORSKI ZPN 2-0 (1-0)
1-0 - K. Sadłocha (20.), 2-0 - K. Duszkiewicz (45., as. P. Kuchyt)
Podkarpacki ZPN: K. Bieszczad - M. Sonciński (46' A. Kramarz), D. Kosak, O. Potoczny, J. Kozłowski - P. Kuchyt, M. Gierczak (40. K. Wydra), A. Baran, Sz. Dziadosz (40. D. Kędzior), K. Sadłocha - K. Duszkiewicz (59. M. Setlik

DSC 0393

Wyniki Turnieju
Grupa A: Mazowiecki ZPN - Lubelski ZPN 1-0, Śląski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 0-0, Śląski ZPN - Lubelski ZPN 1-0, Zachodniopomorski ZPN - Mazowiecki ZPN 2-0, Zachodniopomorski ZPN - Lubelski ZPN 1-1, Śląski ZPN - Mazowiecki ZPN 3-0
1. Śląski ZPN 3 7 4-0
2. Zachodniopomorski ZPN 3 7 3-1
3. Mazowiecki ZPN 3 3 1-5
4. Lubelski ZPN 3 1 1-3
Grupa B: Warmińsko- Mazurski ZPN - Podkarpacki ZPN 1-2, Wielkopolski ZPN - Dolnośląski ZPN 2-0, Wielkopolski ZPN - Warmińsko - Mazurski ZPN 2-3, Podkarpacki ZPN - Dolnośląski ZPN 3-0, Dolnośląski ZPN - Warmińsko - Mazurski ZPN 4-1, Podkarpacki ZPN - Wielkopolski ZPN 0-2.
1. Wielkopolski ZPN 3 6 6-3
2. Podkarpacki ZPN 3 6 5-3
3. Dolnośląski ZPN 3 3 4-6
5. Mazursko - Warmiński ZPN 3 3 5-8

Mecz o 3. miejsce
Podkarpacki ZPN - Zachodniopomorski ZPN 2-0 (1-0)

Finał
Wielkopolski ZPN - Śląski ZPN 1-0 po dogrywce

DSC 0420

Górny rząd od lewej: Hus Krzysztof (II trener), Liana Dariusz (I trener), Setlik Maciej, Duszkiewicz Kamil, Baran Arkadiusz, Kędzior Dominik, Kobylak Gabriel, Bieszczad Kacper, Kosak Dawid, Potoczny Oskar, Kosak Marian (kierownik drużyny)
Dolny rząd od lewej: Wydra Kacper, Kramarz Aam, Dziadosz Szymon, Usarz Sebastian, Gierczak Miłosz (kapitan), Sadłocha Kacper, Kozłowski Jan, Kuchyt Patryk, Stańko Sylwester, Sonciński Maciej.

Statystyki kadry Podkarpackiego ZPN w meczach makroregionu i mistrzostwach 2015-2016 (łącznie 16 meczy)

10 wygranych (w tym 9 do zera), 3 remisy, 3 porażki
bramki: 28-9
10 meczów bez straty gola, w tym 9 wygranych
3 mecze bez strzelonego gola, w tym 2 porażki (ubiegłoroczny finał MP ze Śląskiem i przed kilkoma dniami walka o finał MP z Wielkopolską).

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica

Ośrodki Sportowe

krosno

tarnobrzeg